Engelliler için "engelsiz" deniz keyfi - Son Dakika

Engelliler için "engelsiz" deniz keyfi

22.07.2020 18:39

Mersin'in dünyaca ünlü turizm merkezi Kızkalesi'nde, engellilerin rahatça denize girebilmesi için plaja rampa yerleştirildi.

Mersin'in dünyaca ünlü turizm merkezi Kızkalesi'nde, engellilerin rahatça denize girebilmesi için plaja rampa yerleştirildi.

UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi'nde yer alan Erdemli ilçesindeki turizm merkezinde oluşturulan engelli rampaları, ilgi görüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinatörü Vedat Uzunbağ, gazetecilere, engellilerin gönüllerince denize girme imkanı bulması için çalıştıklarını söyledi.

Çalışmanın, kentteki birçok plajda yürütüldüğünü aktaran Uzunbağ, "Plajlarımızdan herkes faydalanıyor ve herkesin de faydalanmasını istiyoruz. Engellilerimizin bu konuda ciddi sıkıntıda olduğunu gözlemledik. Onlar için de engelli rampaları düzenledik. Engellilerimizin önündeki engelleri kaldırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz." dedi.

Uzunbağ, rampaların sayısını arttırmanın yanı sıra engelliler için özel soyunma ve duş kabinleri de yapılacağını aktardı.

Bedensel engelli Sema Akpınar, denize girebildiği için mutlu olduğunu söyledi.

Akpınar, "Deniz bana çok iyi geliyor ancak engelimden dolayı gelemiyordum. Sahilde bizlerin de denize girebileceği, engelli rampası olduğunu öğrendim. Görevliler yardımıyla denize girdim. Emeği geçen belediye yöneticilerine teşekkür ediyorum. Burada rampa olduğunu tüm tanıdıklarıma anlatıyorum." diye konuştu.

Engelliler için engelsiz deniz keyfi
Engelliler için engelsiz deniz keyfi
Engelliler için engelsiz deniz keyfi
Engelliler için engelsiz deniz keyfi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Engelliler için 'engelsiz' deniz keyfi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti Eski Fenerbahçeli Muriqi, Lazio'da gösterdiği performansla Inzaghi'nin gözüne girdi İYİ Parti'deki "FETÖ" kriziyle ilgili gündemi sarsacak sözler: 6 ay öncesinden haberimiz vardı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok Korkunç kaza! Tırın çarptığı yaya yaklaşık 60 metre sürüklendi, hayatını kaybetti Model Ansley Pocheco, evine girip ailesinin üzerine yürüyen iki soyguncuya ateş açtı