Engelliler İçin Mavi Kapak Topladılar - Son Dakika

Engelliler İçin Mavi Kapak Topladılar

19.01.2012 15:41
Engelliler İçin Mavi Kapak Topladılar, System.String[]

Dörtyol 19 Aralık İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından başlatılan "Engelliler için mavi kapak" kampanyası kapsamında toplanan 5 bin kapak, Dörtyol Bedensel engelliler Derneğine teslim edildi."Engelliler için mavi kapak" kampanyası başlattı.

Dörtyol 19 Aralık İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından başlatılan "Engelliler için mavi kapak" kampanyası kapsamında toplanan 5 bin kapak, Dörtyol Bedensel engelliler Derneğine teslim edildi.

Okulun fen bilgisi öğretmenlerinden Alper Tanrıöver başkanlığında kurulan öğrenci komisyonu, Dörtyol Bedensel Engelliler Derneğine destek amacıyla

"Engelliler için mavi kapak" kampanyası başlattı. Yaklaşık üç ay süren kampanya kapsamında öğrencilerin topladığı 5 bin kapak, Dörtyol Bedensel Engelliler Derneğine teslim edildi.

Kampanya sayesinde öğrencilerde çevre bilinci oluşturulduğunu belirten öğretmen Tanrıöver, öğrencilerin geri dönüşümün önemini kavrayarak çöpe gidecek kapakları engellilere destek için topladığını ifade etti.

Topladıkları kapakları Dörtyol Bedensel Engelliler Derneğine teslim eden öğrenciler, engellilere yardımcı olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Dernek Başkanı Perihan Peker de başta okul müdürü ve öğretmenler olmak üzere kendilerine destek olan öğrencilere teşekkür etti.

Öğrencilerin bu konuya önem vermesinin kendilerini mutlu ettiğini anlatan Peker, "Kampanyamız devam ediyor. İnşallah bu sayede birkaç arkadaşımızı tekerlekli sandalye sahibi yapacağız. Geçen yıl da bu kapaklar sayesinde üç arkadaşımıza hasta arabası temin etmiştik, bu sefer akülü araba almayı düşünüyoruz" dedi.

- HATAY

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Engelliler İçin Mavi Kapak Topladılar - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapık, gözaltına alındı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım