Engelliler İçin Mavi Kapak Topluyor - Son Dakika

Engelliler İçin Mavi Kapak Topluyor

07.09.2012 16:00
Engelliler İçin Mavi Kapak Topluyor, System.String[]

Türkoğlu ilçesinde, engelliler için mavi kapak toplayan lise öğrencisi örnek çalışma başlattı.

Türkoğlu ilçesinde, engelliler için mavi kapak toplayan lise öğrencisi örnek çalışma başlattı.

Lise öğrencisi Süleyman Çekiç, yaptığı açıklamada, bir ay önce başlattığı kampanya ile şimdiye kadar 12 bin mavi kapak topladığını belirtti. Çekiç, engelli insanlara faydalı olabilmek amacıyla bu çalışmayı başladığını ifade ederek, mavi kapak toplamanın kendisi için artık normal bir iş haline geldiğini söyledi. Engelli insanların da bu toplumun birer parçası olduğunu vurgulayan Çekiç şöyle konuştu:

"Her insanın bir engelli adayı olduğunu unutmamalı, onlara faydalı olabilmek için üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Tek başıma kısa zamanda 12 bin mavi kapak topladım, bundan sonrada toplamaya devam edeceğim. İnşallah mavi kapak sayesinde engelli arkadaşlarıma tekerlikli sandalye almak istiyorum."

Muhabir: İzzet Mazı

Yayıncı: Ahmet Caner Baysal - KAHRAMANMARAŞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Engelliler İçin Mavi Kapak Topluyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi İzmir'de meydana gelen deprem sonrası dünyadan Türkiye'ye destek mesajları yağdı