Engellilerden Perküsyon Şov - Son Dakika

Engellilerden Perküsyon Şov

13.04.2012 12:30
Engellilerden Perküsyon Şov, System.String[]

118-E Lions Yönetim Çevresi'nce düzenlenen etkinlikte engelli çocuklar, perküsyon şovları ve danslarıyla izleyenleri büyülediler.

118 E Lions Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Sebahat Ural Yıldırım, Yönetim Kurulu üyesi Cevahir Mekik, Engelliler Komisyonu Başkanı Semra Onuk, Leo Yönetim Çevresi Başkanı Caner Duru tarafından Lionsların Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde bugün düzenlenen etkinliğe Bakırköy Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakırköy Tiyatrolar Müdürlüğü de destek verdi.

Yeşilköy, Çorlu ve Şişli Saadet İlköğretim ve İş okullarının müzikal gösterilerinin ardından sahneye zihinsel engelli çocuklar ve onların annelerinden oluşan Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu çıktı. Gönüllü eğitmen Yaşar Morpınar'ın idaresindeki grup, Karadeniz'den Trakya ezgilerine, oradan Roman havasına, kolbastıya ve hatta Afrika müziğine kadar birbirinden farklı ezgileri başarıyla seslendirdi, bütün salonu coşturdu. Engelli çocukların halk oyunları ve danstaki performansları ise izleyicilerden büyük alkış aldı.

Bakırköy'deki liselerden yaklaşık 250 öğrencinin izlediği etkinliğe İstisnalar Müstesna adlı Gençlik Grubu'nun organizasyonuyla Letonya, Polonya, Estonya ve İtalya'dan da gruplar katıldılar. Avrupalı konuklar da kendi dillerinden birer şarkı söylemenin yanı sıra Türk çocukların oyun havalarına katıldılar.

Rihan Kebap'ın sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinliğe Cağaloğlu İki, Beylikdüzü, Yeşilköy, Gülhane, Topkapı, Çorlu, Ataköy, Tarihi Topkapı, Yeni Ataköy, Zeytinburnu, Fatih Kıztaşı, Gaziosmanpaşa, İncirli, Mavi Haliç Çınar Lions Kulüpleri yöneticileri de katıldı.

Etkinliğin sonunda gösteriler sunan çocuklara ve eğitimcilerine birer madalya ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Engellilerden Perküsyon Şov

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Engellilerden Perküsyon Şov - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ankara'da skandal görüntüler! Futbolcular maçı bırakıp basın mensuplarına saldırdı Ankara'da skandal görüntüler! Futbolcular maçı bırakıp basın mensuplarına saldırdı Son Dakika: Türkiye'de 12 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 232 kişi vefat etti, 13 bin 29 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 12 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 232 kişi vefat etti, 13 bin 29 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Yarından itibaren sağlık çalışanlarının eşleri aşılanmaya başlanacak Son Dakika: Yarından itibaren sağlık çalışanlarının eşleri aşılanmaya başlanacak Bekçilerin para kavgasında kan döküldü! Önce arkadaşını vurdu sonra canına kıydı Bekçilerin para kavgasında kan döküldü! Önce arkadaşını vurdu sonra canına kıydı Tüm gözler haftaya toplanacak Kabine'de! Normalleşme için 3 aşama masada Tüm gözler haftaya toplanacak Kabine'de! Normalleşme için 3 aşama masada Cemil Çiçek, Sedat Peker'in iddiaları hakkında konuştu: Binde biri doğruysa felakettir Cemil Çiçek, Sedat Peker'in iddiaları hakkında konuştu: Binde biri doğruysa felakettir Nezen Germiyen cinayetinde kilit isim Ahmet Taşkın'ın arkadaşı konuştu: Bana öldürdüğünü itiraf etti Nezen Germiyen cinayetinde kilit isim Ahmet Taşkın'ın arkadaşı konuştu: Bana öldürdüğünü itiraf etti Cansız bedeni 4 yıl önce çıplak halde ormanda bulunmuştu! Korkunç cinayeti yıllar sonra sperm örneği aydınlattı Cansız bedeni 4 yıl önce çıplak halde ormanda bulunmuştu! Korkunç cinayeti yıllar sonra sperm örneği aydınlattı
Advertisement