Engellileri Anlamak İçin Gözleri Kapalı Yürüdüler - Son Dakika

Engellileri Anlamak İçin Gözleri Kapalı Yürüdüler

14.01.2019 17:03
Engellileri Anlamak İçin Gözleri Kapalı Yürüdüler, System.String[]

AK Parti Zeytinburnu İlçe Gençlik Kolları üyeleri, görme engellilerin yaşadıkları zorluklara dikkati çekmek için gözlerine bandaj takarak yürüdü.

AK Parti Zeytinburnu İlçe Gençlik Kolları üyeleri, görme engellilerin yaşadıkları zorluklara dikkati çekmek için gözlerine bandaj takarak yürüdü.

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığında bir araya gelen gönüllüler, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla, gözlerine siyah bandaj takarak yürüdükleri yaya yolunda, görme engellilerin sıkıntılarına dikkati çekmek istedi.

Zeytinburnu İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serdar Duran, görme engelli vatandaşların ne hissettiğini anlamaya ve onlarla empati kurmaya çalıştıklarını söyledi.

Duran, görme engellilerin hayatta birçok sorunla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Görme engeli, doğuştan gelebileceği gibi daha sonra hastalık ya da kazalar sonucu da oluşabilir. Bir gün bizim de başımıza gelebileceğinin farkında olarak görme engelli bireylerin hayatlarına bir engel de biz olmamak için sorunlara dikkati çekmemiz gerektiğinin farkına varmalıyız."

Duran, gözleri kapalı yürümenin çok zor olduğunu vurgulayarak, "Yürürken az da olsa görmemize rağmen çok zordu. Görme engellileri anlamak mümkün değil. Gözlerimize taktığımız bandajların arkasından biraz görmemize rağmen çok zorlandık." diye konuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Engellileri Anlamak İçin Gözleri Kapalı Yürüdüler - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Soylu'dan ABD Büyükelçiliği'nin kapatılmasına sert tepki: Usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranış Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı