Engellilerin Yürüyen Ayakları Olmak İçin Sponsor Arıyorlar - Son Dakika

Engellilerin Yürüyen Ayakları Olmak İçin Sponsor Arıyorlar

09.01.2012 13:49
Engellilerin Yürüyen Ayakları Olmak İçin Sponsor Arıyorlar, System.String[]

İnternette bir araya gelip facebook sosyal paylaşım sitesinde örgütlenen ve kendilerine 'Kıyı Köşe Erzurum' adını veren bir grup, engellilerin hayatını kolaylaştırmak için harekete geçti.

İnternette bir araya gelip facebook sosyal paylaşım sitesinde örgütlenen ve kendilerine 'Kıyı Köşe Erzurum' adını veren bir grup, engellilerin hayatını kolaylaştırmak için harekete geçti. Tekerlekli sandalye tedarik ederek engellileri hayata bağlamak isteyen grup, kendilerine sponsor firma arıyor.

Çorum'da yerel bir gazetecinin facebook üzerinde kurduğu grubun başlattığı akülü araç kampanyası, Erzurum'da üniversite öğrencilerini benzer bir kampanya başlatmaya sevk etti. Paylaşım sitesinde 'Kıyı Köşe Erzurum' adıyla grup oluşturan gençler, sponsorlardan sağlayacakları akülü araçlarla Erzurum'daki engelli vatandaşları sevindirecek. Üyelerinden sponsor firmaların logosunun bulunduğu fotoğrafını beğenmeleri istenen grupta, yapılan anlaşma gereği beğeni sayısının bini bulmasıyla firma taahhüt ettiği akülü sandalyeyi ihtiyacı olan engelliye hediye edilmek üzere teslim ediyor.

Yaklaşık 3 bin 300 kişinin üye olduğu grubun kurucusu tıp fakültesi öğrencisi Rıdvan Yıldızhan, amaçlarının engelli insanların hayat standartlarına katkı sağlamak, toplumda engellilik bilincinin ve farkındalığının artmasına katkı sağlamak olduğunu belirtti. Kampanyanın sıhhati açısından kesinlikle para kabul etmediklerini ifade eden Yıldızhan, "Grup üyeleri olarak akülü araç almayı taahhüt eden firmaların logolarının yer aldığı fotoğraf karesini beğenerek, beğeni sayısını belirli bir miktara taşıyoruz. Bu sayı şimdilik bin kişi olarak belirlendi. Günün şartlarına göre bu beğeni sayısı artabilir ya da eksilebilir. Tamamen gönüllülük esasına göre, engellilik ortak paydasında bir araya gelen grup üyelerinin, kampanyanın sıhhati açısından kampanya harici paylaşımlarda bulunmaması gerekmektedir. Para ile asla temas etmediğimiz bu kampanyada, firma akülü aracı kendisi satın alarak, grubumuza teslim etmektedir, alınan akülü araç ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimiz engelli bir kardeşimize tüm üyeler ve sponsor firma adına teslim edilmektedir. Bu teslim grupta yayınlanarak, mutluluk paylaşılmaktadır." dedi.

Sponsor firmalarla görüşmelerini sürdürdüklerini ifade eden Rıdvan Yıldızhan, öğrenci oldukları için güven sorunu yaşadıklarını dile getirdi. Birkaç firma ile görüştüklerini anlatan Yıldızhan, "Toplumumuzda çok sayıda engelli var, ama biz en ihtiyaçlılarını bulmak istiyoruz. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Bu kampanya Çorum'da da yapılmış ve orada gruba üç ayda 40 binin üzerinde kişi üye olmuş. Yapılan çalışmalarla 35 engelli vatandaşa akülü araç alınmış. Erzurum, neredeyse Çorum'un iki katı. Bizim hedefimiz ise 50 akülü araç. Bunun için firmalarımızı sosyal sorumluluk kapsamında sponsor olmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Engellilerin Yürüyen Ayakları Olmak İçin Sponsor Arıyorlar - Son Dakika


Son Dakika

Burak Yılmaz'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Mesut Özil'e olay gönderme Ronaldo'yu reddeden Türk model Cansu Taşkın: O konu benim için kapandı Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net faiz mesajı: Yüksek faize kesinlikle karşıyım Hastalığı yüzünden zor günler geçiren Neslihan Atagül'ün son hali hayranlarını üzdü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı ABD siber dolandırıcılık skandalıyla sarsıldı! Yatak odasını röntgenlediği müşterilerin cinsel içerikli videolarını kaydetti Google'ın internet balonu projesi başarısız oldu Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü