Son Dakika Haberleri: Engelliye Hibeden Faydalandı, Patron Oldu

Engelliye Hibeden Faydalandı, Patron Oldu

2 yıl önce

Kırşehir’de yaşayan engelli Yılmaz Adıyaman, engellilere verilen hibeden faydalanarak kendi işinin patronu oldu.

Engelliye Hibeden Faydalandı, Patron Oldu, System.String[]
Kırşehir'de yaşayan engelli Yılmaz Adıyaman, engellilere verilen hibeden faydalanarak kendi işinin patronu oldu.

Hayatını şantiyelerde çalışarak kazanan ayaklarından yüzde 40 engelli Yılmaz Adıyaman, Kırşehir'de beton direk ve bahçe direği imalatı yapan kimsenin olmamasından da etkilenerek Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından engellilere sunulan hibe için proje hazırladı. Projesi kabul edilen Yılmaz Adıyaman, şimdi kendi işinin patronu oldu.

Kendisi gibi engelli raporu olan herkesin benzer hibe programları ile iş sahibi olabileceğini söyleyen Yılmaz Adıyaman, "Sunduğum proje kabul edildi. Ben de iş yerimi açtım. İşlerim güzel, gelen demirleri kalıpla puntolayarak bükme makinesi yardımı ile harç karma makinesinde özel bir ilaç yardımı ile direkleri hazırlıyorum. Hobi bahçeleri, tarla sınırları ve evlere göre hazırlıyorum. Kendime yardımcı personel arıyorum. Emeğinin karşılığını alacak kişilerle birlikte aldığım desteği vergi olarak vermek istemekteyim" dedi.

Yeni üretim yapmak için ham madde sıkıntısı yaşadığını kaydeden Yılmaz Adıyaman, "Talep var ama yaşadığım maddi sıkıntılarım da var. En basitinden ham madde alamıyorum. Eksik malzemelerimi aldıktan sonra iş yerimi büyüteceğim" diye konuştu.

Yılmaz Adıyaman, farklı hibelerle işini büyütmek istediğini sözlerine ekledi. - KIRŞEHİR
Haber Yayın Tarihi : 31.07.2017 10:48 Kaynak: İHAİmamoğlu, İBB Çalışanlarına Seslendi: Maaşı Alıp Hizmet Etmeyen Varsa İstifa Etsin "Dünya Koptu" Deyip Koşan Köylüler, 40 Metre Çapındaki Obrukla Karşılaşınca Şaştılar Genç Kadın, "Sessiz Kaldıkça Bu Tür İnsanlar Çoğalıyor" Deyip Patronunun Kendisini Taciz Ettiğini İddia Etti