ENGELSİZ PLAJLAR HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR - Son Dakika

ENGELSİZ PLAJLAR HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

27.07.2021 18:22

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi'nin 6 yıl önce hayata geçirdiği 'Engelsiz Plaj' projesi kapsamında, engelli vatandaşlar 7 ilçedeki 20 plajda denize girebiliyor.

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi'nin 6 yıl önce hayata geçirdiği 'Engelsiz Plaj' projesi kapsamında, engelli vatandaşlar 7 ilçedeki 20 plajda denize girebiliyor.

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Muğla'da, Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşların denize girebilmesi için 2016 yılında 'Engelsiz plajlar' projesi başlattı. Proje kapsamında 7 ilçede 20 engelsiz plaj oluşturdu. Plajlarda sahillere engellilerin rahatlıkla denize girebilmeleri için özel dizayn edilen rampalar ve zaman geçirebilmeleri için şezlonglar yerleştirildi. Engellilerin rahatlıkla denize girmesini sağlarken, aynı zamanda belediyeden talepte bulunan vatandaşlar evinden alınıp denize götürüldükten sonra tekrar evlerine geri bırakılıyor.

Engelli vatandaşlar, Bodrum'da Kumbahçe, Turgutreis, Bitez, Ortakent, Gümbet, Gündoğan, Türkbükü, Dalaman'da Sarsala, Datça'da Hayıtbükü, Karaincir, Hastaneönü, Otel Önü, İskele, Taşlık, Palamutbükü, Fethiye'de İnlice, Milas'ta Güllük, Ören, Ortaca'da Sarçed ve Ula'da Akyaka Halk Plajları'ında rahatlıkla denize girebiliyor.

Engelli vatandaşlardan Necmi Öztan, suya girme konusunda çekinceleri olduğunu ancak bu proje ile denize girebildiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Öztan, 5 senedir suya girmeye cesaretim yoktu. Bu nedenle çok memnun oldum. Demek ki yüzebiliyormuşum dedi.

Engelsiz plaj uygulaması ile denize giren Birkan Özkalır ise, Burada denize girmek benim için güzel bir deneyim oldu. Bir yandan da tecrübe kazanmış olduk ve cesaretlendik. Bundan sonra gelip rahatlıkla denize girebileceğimiz yer oldu. Biz engelliler olarak engelsiz bir dünya istiyoruz diye konuştu.

ENGELSİZ PLAJLAR HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR
ENGELSİZ PLAJLAR HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR
ENGELSİZ PLAJLAR HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR
ENGELSİZ PLAJLAR HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ENGELSİZ PLAJLAR HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

15 yaşındaki çocuk, penis boyunu ölçmek amacıyla içine kablo sokarak hastanelik oldu 18:20 15 yaşındaki çocuk, penis boyunu ölçmek amacıyla içine kablo sokarak hastanelik oldu Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akkuyu Nükleer Santrali'nin birinci ünitesini inşallah Mayıs 2023'e yetiştireceğiz 18:02 Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akkuyu Nükleer Santrali'nin birinci ünitesini inşallah Mayıs 2023'e yetiştireceğiz İlk kar Erzurum'da Palandöken Dağı'na düştü 17:50 İlk kar Erzurum'da Palandöken Dağı'na düştü
İtalyan basınından yoğun ilgi gören Fatih Terim bombayı patlattı: İtalya'dan teklif gelirse hemen ayrılırım 17:35 İtalyan basınından yoğun ilgi gören Fatih Terim bombayı patlattı: İtalya'dan teklif gelirse hemen ayrılırım Vatandaşların 1 milyar lirasını dolandırdığı iddia edilen Turcoin kurucusunun serveti dudak uçuklattı: 2 milyon 972 bin 327 adet Bitcoin'im var 17:26 Vatandaşların 1 milyar lirasını dolandırdığı iddia edilen Turcoin kurucusunun serveti dudak uçuklattı: 2 milyon 972 bin 327 adet Bitcoin'im var Kendisine cinsel istismarda bulunan kişiye öldüren kadına 12 yıl hapis! Mahkemedeki son sözleri 17:07 Kendisine cinsel istismarda bulunan kişiye öldüren kadına 12 yıl hapis! Mahkemedeki son sözleri "Çocuğum ortada kaldı" oldu
Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi 16:22 Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi Bursa'da bir işçi 1,5 tonluk elektrik trafosunun altında kalarak yaşamını yitirdi 16:01 Bursa'da bir işçi 1,5 tonluk elektrik trafosunun altında kalarak yaşamını yitirdi
Advertisement