Enkazdan çıkan çantadan borç listesi ve bunların ödenmesi için ayrılan para çıktı - Son Dakika

Enkazdan çıkan çantadan borç listesi ve bunların ödenmesi için ayrılan para çıktı

02.11.2020 07:55

İzmir'de depremde yıkılan Doğanlar Apartmanı enkazında sürdürülen arama kurtarma çalışmasında ekipler, Emine Kavak isimli kadının çantasına ulaştı. Çantada yapılan incelemede, Kavak'ın borçlarının listesini yaptığı ve ödemek için bir miktar para ile bu listeyi poşete koyduğu öğrenildi.

İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen depremin ardından enkazlarda arama kurtarma çalışmaları ara verilmeden devam ederken, AFAD ekipleri Doğanlar Apartmanı'nın 3'üncü katında bir çanta buldu.

BORÇ LİSTESİ VE PARA ÇIKTI

Saat 03.30 sıralarında yıkıntılar arasından çıkartılan çantanın, yapılan incelemede Emine Kavak isimli bir kadına ait olduğu belirlendi. Çantadan çıkanlar ise polis ve AFAD ekiplerini duygulandırdı. Kavak'ın deprem öncesinde, mevcut borçlarını bir kağıda yazdığı, ödemek için de bir miktar para ile birlikte kağıdı aynı poşete koyduğu görüldü.

Enkazdan çıkan çantadan borç listesi ve bunların ödenmesi için ayrılan para çıktı

POLİS EKİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

AFAD ekipleri, daha sonra çantayı polis ekiplerine teslim etti. Polis ekipleri içerisinde borç listesi ve bir miktar para bulunan çanta ile ilgili tutanak tutarak bölgeden ayrıldı.

Enkazdan çıkan çantadan borç listesi ve bunların ödenmesi için ayrılan para çıktı

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Enkazdan çıkan çantadan borç listesi ve bunların ödenmesi için ayrılan para çıktı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den Hindistan'a S-400 tehdidi: Türkiye'ye benzer yaptırımları uygularız Galatasaraylı Omar Elabdellaoui, hastaneden taburcu oldu Yunanistan'dan yeni provokasyon: Girit'in doğusunda kara sularımızı genişletmeyi planlıyoruz Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk istifa etti Çinli sağlık görevlilerinden koronavirüs itirafı: Konuşmamamız istendi FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi 12 yaşında hamile kalan kız çocuğu doğum yaptı! Bebeğin babası ise 15 yaşında