Entelektüel Dünya "Kartepe Zirvesi"Ndebuluşuyor - Son Dakika

Entelektüel Dünya "Kartepe Zirvesi"Ndebuluşuyor

25.10.2017 11:38
Entelektüel Dünya

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği Kartepe Zirvesi 26 Ekim Perşembe günü başlıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenleyeceği Kartepe Zirvesi 26 Ekim Perşembe günü başlıyor.

Dünyadaki darbeler ve 15 Temmuz Darbe Girişimini bütün boyutlarıyla masaya yatırılacağı Zirveye 26 ülkeden 187 entelektüel katılacak. Zirve, ele alınacak konuları ve katılımcıları ile entelektüel dünyanın yeni buluşma adresi olacak.

Sempozyumda, dünyada yaşanan darbeler ve 15 Temmuz'un küresel etkileri bilimsel yöntemlerle analiz edilecek. Darbelerin önü, arkası, ekonomisi, sosyolojisi, FETÖ gibi din ve duygu istismarına dayanan yapılar deşifre edilecek. 2 konferans, 8 özel oturum 26 bilimsel oturumdan oluşan zirvenin sonunda ise Kartepe Zirvesi 2017 Deklarasyonu yayımlanacak.

Onursal Başkanlığını Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un yaptığı Kartepe Zirvesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Kocaeli, İstanbul, Sakarya, Yıldırım Beyazıt ve Uluslararası Saraybosna Üniversiteleri, destek veren yayıncı kuruluşlar ve Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştiriliyor.

Kartepe Zirvesi'ne medya, siyaset ve akademik çevrelerden 187 konuşmacı katılıyor. Konuşmacılar arasında İbrahim Kalın, Günter Verhaugen, Wadah Khanfar, Mohsin Majid Mughal, Stelyo Berberakıs, Abdallah Zakaria, Mehmet Ali Şahin, Ali Saydam, Hande Fırat, Oğuz Haksever, Fatih Er, Muhammed El Adil, Prof. Dr. Saida Latmanı, Nevzat Çiçek, Nedim Şener, Okan Müderrisoğlu, Nudzejma Obralic, Prof. Dr. Kemal İnat, Prof. Dr. Şukru Karatepe, Prof. Dr. Nilufer Narlı, Prof. Dr. Bekir Berat Özipek, Prof. Dr. Haluk Selvi, Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı, Prof. Dr. Davut Dursun, Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Prof. Dr. Fuat Keyman, Prof. Dr. Atilla Yayla, Prof. Dr. Haşim Ahmet Nghaumesh, Prof. Dr. Didi Saleck gibi dikkat çeken isimler bulunuyor. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Entelektüel Dünya 'Kartepe Zirvesi'Ndebuluşuyor - Son Dakika


Son Dakika

Saatlerce cinsel istismara maruz kalan Çiğdem Yaylak'ın davasına Bakanlık müdahil olacak Beşiktaş derbisinde kırmızı kart gören G.Saraylı Diagne'ye 2 maç ceza verildi Golcü futbolcu sahneye çıktı! Sivasspor, F.Bahçe karşısında öne geçti Son Dakika: KKTC'de 5 büyüklüğünde deprem Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Otomobilin far bölümlerine ve yakıt deposuna gizlenmiş 4 kuzu ele geçirildi Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor