Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Enuygun, en güzel sonbahar rotalarını derledi - Son Dakika

Enuygun, en güzel sonbahar rotalarını derledi

Enuygun.com'dan yapılan açıklamaya göre, sonbahara giriş yapılan bugünlerde doğanın tadını çıkarmak isteyenler için Enuygun.com'dan sonbahar rota önerileri geldi. Şirketin derlediği sonbahar rotaları ve bu rotalarda ekim ayının ilk haftası için minimum konaklama ücretleri de aktarıldı.

Enuygun, en güzel sonbahar rotalarını derledi
28.09.2023 - 11:25,  Güncelleme: 13:16

Enuygun, "en güzel" sonbahar rotalarını derledi.

Enuygun.com'dan yapılan açıklamaya göre, sonbahara giriş yapılan bugünlerde doğanın tadını çıkarmak isteyenler için Enuygun.com'dan sonbahar rota önerileri geldi.

Şirketin derlediği sonbahar rotaları ve bu rotalarda ekim ayının ilk haftası için minimum konaklama ücretleri de aktarıldı.

Abant

Sonbaharın gözde rotası Abant, göl ve çevresindeki sazlıklar ile büyülü bir manzaraya sahip bulunuyor. Bolu Abant Dağları üzerinde vaktiyle yanıp sönmüş volkanların boşluğunu dolduran bir krater gölü olan Abant Gölü, Abant Gölü Milli Parkı içerisinde bulunuyor.

Vatandaşlar seyahatlerinde hem milli parkı hem de Abant Tabiat Müzesi, Yedigöller Milli Parkı ve Gölcük Tabiat Parkı gibi cazibe merkezlerini gezebiliyor. 5 yıldızlı otellerin yanında bungalov tesislerin de bulunduğu göl çevresinde tertemiz havayı soluyarak sakin bir hafta sonu geçirilebiliyor. Abant'ta ekim ayı için 2 kişilik gecelik konaklama ücretleri 1.500 TL'den başlıyor.

Sapanca

İstanbul'a yakınlığı ve son yıllarda yapılan turizm yatırımları ile doğanın içinde kuş cıvıltılarıyla uyanılabilen Sapanca, dikkati çeken bir tatil merkezi konumunda bulunuyor.

Bölgede her türlü doğa aktivitesini ve konforlu hizmeti barındıran oteller, çok sayıda bungalov ve tiny house var. Sapanca sessizliği, tertemiz havası ile kalabalık ya da tek başına tatiller için ideal konumda yer alıyor. Bölgede 2 kişilik gecelik konaklama ücretleri 1.100 TL'den başlayan fiyatlarla başlıyor.

Tirilye

Bursa'nın Marmara Denizi kıyısındaki ilçelerinden Mudanya'ya bağlı Tirilye, uzun yıllardır küçük bir sahil kasabası özelliğini koruyor. Yüzyıllardır zeytincilik yapılan bölge, yeşil ve mavinin uyumuna tarihi evleri ve sakin sokakları da eklenince sonbaharın en güzel rotalarından birini oluşturuyor.

Tirilye sokakları gezilirken dolaşmanın yanında bölgede ziyaret edebilecek pek çok nokta da var. Tirilye mimarisi ve eserleriyle öne çıkan bir rota. Bizans döneminin önemli noktalarından olan Tirilye'de 7. yüzyıla kadar uzanan bir yapı şu anda Fatih Camisi olarak hizmet veriyor.

Taş Mektep binası ise bu yüzyılın başında inşa edilmiş. Ayrıca yine yüzyıl başında postane binası olan ve şu anda restore edilmiş bir işletme olan Postane'den meşhur zeytinler alınabiliyor. Turizm potansiyeli dolayısıyla Tirilye'de çok sayıda konaklama tesisi ve otel mevcut. Tirilye'de 2 kişilik gecelik otel fiyatları 1.750 TL'den başlıyor.

Amasra

Bartın'da Karadeniz kıyısına kurulmuş Amasra, coğrafi olarak denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy daha anakaraya bağlı bağımsız adalar üzerine kurulmuş durumda bulunuyor.

Balıkçı tekneleri, restoranları, kafeleriyle sonbaharın sadeliğinin en iyi hissedebileceği yerlerden biri olan Amasra'da bungalov ya da tiny house seçeneklerinde konaklanabiliyor. İlçede 2 kişilik tek gecelik konaklama ücretleri 500 TL'den başlıyor.

Ağva

Eşsiz doğası sayesinde yılın her mevsimi tercih edilen destinasyonlardan olan Ağva, sonbahardaki güzelliği ile dikkati çekiyor. Bölge, özellikle İstanbul'da yaşayanlar için güzel bir alternatif oluşturuyor.

Ağva'da Kilimli Koyu, Hacıllı, Saklıgöl gibi yerler gezilebiliyor. Ağva'da güzel butik otel seçenekleri ve bungalovlar var. Bu bungalovlar ve butik oteller arasından bütçeye uygun bir tanesi seçilebiliyor, doğa içinde sakin ve keyifli birkaç gün geçirmenin keyfi çıkarılabiliyor. Ağva'da 2 kişilik tek gecelik konaklama ücretleri 650 TL'den başlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enuygun Otel İş Geliştirme Müdürü Ferhat Uyanık, sonbaharda rağbet gören rotalar hakkında bilgi vererek, "Türkiye dört mevsim tatil yapmak için birbirinden güzel ve değerli seyahat noktalarına sahip. Bu noktalarda çok sayıda konaklama seçeneği mevcut ve seyahatseverler Enuygun'daki binlerce otel içinden kendilerine uygun seçenekleri listeleyebiliyor ve anında rezervasyon yapabiliyor. Bu yıl sonbahar rotalarında Abant'ın yine gözde rotalardan biri olmasını bekliyoruz. İstanbul'a yakınlığı ile Sapanca otelleri de yine popülerliğini koruyacak." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Turizm Enuygun, en güzel sonbahar rotalarını derledi - Son Dakika


Advertisement