Enver Yılmaz: "Cumhurbaşkanımızı Örnek Alıyoruz" - Son Dakika

Enver Yılmaz: "Cumhurbaşkanımızı Örnek Alıyoruz"

2 yıl önce

Enver Yılmaz: "Cumhurbaşkanımızı örnek alıyoruz" Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz: "Seçim döneminde sözünü verip gerçekleştirdiğimiz 52 proje sayısı şimdiden 75'i geçti" "Popülist politika yapmıyoruz, Cumhurbaşkanımızı örnek alıyoruz"ORDU - Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı...

Enver Yılmaz:

Enver Yılmaz: "Cumhurbaşkanımızı örnek alıyoruz"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz:

"Seçim döneminde sözünü verip gerçekleştirdiğimiz 52 proje sayısı şimdiden 75'i geçti"

"Popülist politika yapmıyoruz, Cumhurbaşkanımızı örnek alıyoruz"


ORDU - Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, seçim döneminde sözünü verdikleri ve hayata geçirdikleri 52 proje sayısının şimdiden 75'i geçtiğini söyledi.

Başkan Enver Yılmaz, "Ortak Akıl" toplantıları kapsamında AK Parti il ve Altınordu ilçe teşkilatlarıyla bir araya geldi. Toplantıda Büyükşehir Belediyesinin kurumsal yapısı, personel gelir ve gider dengesi ile yatırımlarından bahseden Başkan Enver Yılmaz, ulaşım yatırımları, içme suyu ve kanalizasyon yatırımları, Akyazı ve Rüsumat Sahil Düzenleme Projesi, Toplu Taşımada Dönüşüm Projesi, Katı Atık Yönetim Sistemi, Meletpark Projesi, Altınordu Terminal Projesi, 2. OSB çalışmaları, Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi, Karşıyaka Spor Tesisleri, Ordu Stadyumu, 19 Eylül Stadyumu, Süleyman Felek Caddesi Yayalaştırma ve Dış Cephe İyileştirme Projesi, Köprübaşı Meydan Projesi, Ordu Park AVM Projesi hakkında bilgi verdi.

Başkan Yılmaz, Ordu ilinin maküs talihini değiştiren yatırımlara imza attıklarını söyleyerek, "Biz Ordu'muzun maküs talihini değiştiren, siyasette kendi içerisindeki birlikteliği ilimize hizmetle perçinleyen ve Türkiye'de parmakla gösterilen bir Büyükşehir Belediyesiyiz. Durum tespiti için söylüyorum; ülkemizde personel durumu, ekonomik gelir ve gider tablosu bizim gibi olan başka bir belediye yok" dedi.

"Cumhurbaşkanımızı örnek alıyoruz"

Çalışmalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek aldıklarını belirten Başkan Enver Yılmaz, "Devraldığımız borçları 3.5 yılda sıfırladık ve marka şehir Ordu'muz için 19 ilçemizde alt yapı ve üst yapı çalışmalarımızla büyük bir dönüşüme imza attık. Ortada bir başarı var. Genel merkezimizin yaptığı anketlerde yüzde 63 bandının altına düşmeyen bir Büyükşehir Belediyesi var. Bu konuda Türkiye'de birinci ya da ikinci sıradayız. Kendimize Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek alıyoruz. Durmadan, yorulmadan çalışacağız ve iş yapacağız. Olumsuzluklara aldırmadan koşmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Hedef 20'de 20

Başkan Yılmaz, 19 ilçe belediyesi ile uyum içerisinde çalıştıklarını ve sorunları tek tek çözdüklerini ifade ederek, "Büyükşehir Belediyesi olarak, ilçe belediyelerimizle uyum içerisinde çalışıyoruz. İlimizde yatırım ve çözüm var, sorun yok. Ordu, gerçekleşen yatırımları ve siyasetteki başarısıyla Türkiye'de örnek haline gelmiş bir ildir. Gelecek seçimler için Büyükşehir Belediyemiz ve 19 ilçemiz hazır. Genel seçimlerde yüzde 79 oy oranı ve yerel seçimlerde ise Büyükşehir Belediyemiz için yine yüzde 70 oy oranıyla birlikte 20 belediyenin 20'sini de almayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

"Popülist politika yapmıyoruz"

Popülist politika yapmadıklarına dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz şunları söyledi: "Popülist politika yapmıyoruz. Kazacağız dedik ve kazdık. Yıkacağız dedik ve yıktık. Yapacağız dedik ve yaptık. Söz verip de yapmadığımız hiçbir işimiz yok. Her sözümüzü de yerine getirdik. Seçim döneminde kitapçık bastırdık ve 52 projenin sözünü verdik. Geride bıraktığımız yaklaşık dört yıl içerisinde 75 projeyi hayata geçirdik. Sokakta 'Ordu Büyükşehir Belediyesi çalışmıyor, söz verdi ancak yapmıyor" diyen birisine rastlayamazsınız. Şehrimizin kimliği değişiyor. Ordu'muzu bir de yazın görün. Ulaşım, alt yapı ve üst yapı yatırımlarıyla, spor tesisleri ve sosyal yaşam alanlarıyla birlikte çevre yolunun açıldığı, sahildeki trafiğin azaldığı ve yolları ile kaldırımlarında gönül rahatlığıyla seyahat edildiği hastanesinin temelinin atıldığı, çalışmaz denilen havalimanında günde 44 uçağın inip kalktığı, huzur ve asayişe dair bir sorunu olmayan ve yaz dönemindeki nüfusu 2 milyonu aşan yaşanabilecek en güzel şehirlerden biriyiz."

Bürge: "30-40 yılda yapılmayanlar yapılmış"

AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, "Belediye Başkanlığı yapmış biri olarak söylüyorum, Enver Başkanımız ve ekibi çok büyük ve başarılı işler gerçekleştirmiş. Ordu ilimizde, Büyükşehir Belediyesi statüsüne yeni geçmiş olmamıza rağmen 30-40 yılda yapılmayan icraatlar en güzel şekilde yapılmış. Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum" dedi.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, "Yapılan sunumlarda Ordu için yapılan yatırımları bir kez daha görme fırsatı yakaladık. Geldiğimiz noktada ise irade göstermenin ve kararlılığın getirdiği bir başarıyı görüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'a ve ekibine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya ayrıca Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek ve Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olğun, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim ile AK Parti il ve Altınordu ilçe teşkilatı mensupları katıldı.

Enver Yılmaz: Cumhurbaşkanımızı Örnek Alıyoruz

Haber Yayın Tarihi: 09.01.2018 04:59 Kaynak: İHASon Dakika

Babacan ve Davutoğlu için "Vekil veririm" diyen Akşener'e AK Parti'den yanıt: Milletin seçtiği vekiller kiralık gönderilemez
Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi AK Parti'de 3 ilçe başkanı görevlerinden istifa etti