EPDK 18 Şirkete Lisans Verdi - Son Dakika

EPDK 18 Şirkete Lisans Verdi

11.07.2014 10:08
EPDK 18 Şirkete Lisans Verdi, System.String[]

EPDK petrol, elektrik, doğalgaz ve LPG sektöründe faaliyet göstermek üzere 18 şirkete lisans verdi, 3 şirketin de lisansını sonlandırdı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, (EPDK) petrol, elektrik, doğalgaz ve LPG sektöründe faaliyet göstermek üzere 18 şirkete lisans verdi, 3 şirketin de lisansını sonlandırdı.

EPDK'nın Kurul kararları Resmi Gazete'de yayımladı. Buna göre EPDK, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, ITC-KA Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret'e, Karyek Karadeniz Elektrik Üretim'e Reis Rs Enerji Elektrik Üretimi Motorlu Araçlar Tütün Ürünleri'ne Modern Biyokütle Enerjisi Elektrik Üretim'e, Park Termik Elektrik Sanayi ve Ticaret Şirketi ile Akköy Enerji Anonim Şirketi'ne üretim lisansı verdi.

EPDK, Elektrik Piyasası'nda 1 şirketin de lisansını iptal etti. Bu çerçevede Karmavi Elektrik Üretim A.Ş.'nin Üretim Lisansı sona erdi.

EPDK, Doğal Gaz Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 30 yıl süreyle 1 şirkete Doğal Gaz Dağıtım Lisansı, 4 şirkete de Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) Lisansı verdi. Kurul'un lisans verdiği şirketler arasında Akmercan Sinop Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Ataerk Akaryakıt Çimento İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd ile Socar Turkey LNG Satış'ta yer alıyor.

-EPDK MİLANGAZ, İPRAGAZ VE AYGAZ'A LİSANS VERDİ-

Aynı zamanda EPDK, Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde de 3 şirkete lisans verdi. Kurul, Ekodizel Akaryakıt Dağıtım Sanayi Ticaret'e 15 yıl süreyle Dağıtıcı Lisansı, Akgöl Madeni Yağ Biyo Enerji Petrol Ürünleri İnşaat Taşımacılık Sanayi ve Ticaret'e Madeni Yağ Lisansı, Zonair İhrakiye Akaryakıt Madeni Yağ Lpg Sanayi ve Ticaret'e de 15 yıl süreyle İhrakiye Teslimi Lisansı verdi. Kurul, Petrol Piyasası'nda 2 şirketinde Madeni Yağ Lisansını iptal etti.

EPDK, Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 6 şirkete de lisans verdi. LPG Depolama Lisansı verilen şirketler arasında Akpet Gaz, Milangaz Lpg, İpragaz ve Aygaz da yer alıyor.

EPDK 18 Şirkete Lisans Verdi

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi EPDK 18 Şirkete Lisans Verdi - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Hollandalı gazeteci AB Savunma Bakanları Zoom toplantısına sızdı Son Dakika! Oruç Reis'in Akdeniz'deki görev süresi 29 Kasım'a kadar uzatıldı Eşi Gökhan Çıra'nın kendisini aldattığı ileri sürülen Melisa Emirbayer'e şiddet uyguladığı söylenen Selin Ciğerci gözyaşlarına boğuldu Köyde hurda Anadol'lara hayat veriyor: 2 bin liraya alıp restore ettikten sonra 11 bin liraya satıyor Domuz bağıyla vahişçe öldürülmüştü! Yaşlı kadının katil zanlıları dayı-yeğen çıktı Arınç'tan çok konuşulacak Çakıcı yorumu: Bu tehdit Kılıçdaroğlu'na değil demokrasiye yapılmıştır Dolandırıldığını sanıp kamera kayıtlarını izledi, iş yerinin soyulduğunu fark etti 55 ili ilgilendiren 145 yıllık rüya gerçek oluyor! Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda sona doğru