Erbaa Belediyesinden "Adım Adım Doğaya" etkinliği - Son Dakika

Erbaa Belediyesinden "Adım Adım Doğaya" etkinliği

27.10.2020 14:59

Erbaa Belediyesi ekoturizme kazandırılması planlanan ve ilçeye 25 kilometre uzaklıktaki Düden Gölü'nde 2 gün süren bir etkinlik düzenledi.

Erbaa Belediyesi ekoturizme kazandırılması planlanan ve ilçeye 25 kilometre uzaklıktaki Düden Gölü'nde 2 gün süren bir etkinlik düzenledi.

Erbaa Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre Erbaa Belediyesi ve Gökal Belediyesi öncülüğünde bin 300 rakımlı Düden Gölü'nde düzenlenen etkinliğe Erbaa Kano ve Doğa Sporları Derneği, Erbaa Doğa ve Yürüyüş Kulübü üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, gazetecilere yaptığı açıklamada, tabiat güzelliği Düden Gölü'nü tanıtmak istediklerini söyledi.

"Eşsiz bir ortam burası, buranın duyurusu yapmak açısından 2 gündür buradaydık." ifadesinde bulunan Karagöl, şunları kaydetti:

"Gece kamp ateşi etrafında oturuldu, gündüz kano yapıldı, ormanın içinde yürüyüş yapıldı ve ilerde yapılacak çalışmalar ile alakalı da gece bütün kulüp üyeleri toplanıp bir çalıştay havasında önümüzdeki süreçte neler yapılabilir bu konuşuldu. En sonunda da hem sosyal bir mesaj olsun hem de doğamız daha güzel daha temiz kalması açısından da bütün kulüp üyeleri ile beraber doğada bulunan maalesef atılan çöpleri toplayarak da bu 2 günü çadırda kalıp, ateş yakıp,kano etkinliği düzenleyip, doğa yürüyüşü yapıp tamamlamış bulunuyoruz."

Gökal Belediye Başkanı Osman Akbulut ise şunları aktardı:

"Burası yazın doğal kliması ile herkesi etkileyen bir bölge ve yazın burada gerçekten oturmaya yer bulamıyoruz. Ama altyapısı çok zayıf dolayısı ile buraya mutlaka el atılması lazım. Bununla ilgili de proje çalışmalarımız orman işletme müdürlüğü ile devam ediyor. İnşallah 2021 yılında burada bazı çalışmalar yapılacak bize henüz tahsisi yapılmadı inşallah tahsisi yapıldığında daha fazla etkinlik ile ve yapılacak yatırımlar ile burayı tüm toplumumuza kazandırmayı düşünüyoruz."

İki gün süren etkinlik sonunda programa katılanlar Düden Gölü çevresinde genel temizlik yaptı.

Erbaa Belediyesinden Adım Adım Doğaya etkinliği
Erbaa Belediyesinden Adım Adım Doğaya etkinliği
Erbaa Belediyesinden Adım Adım Doğaya etkinliği
Erbaa Belediyesinden Adım Adım Doğaya etkinliği

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erbaa Belediyesinden 'Adım Adım Doğaya' etkinliği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaray'a gelmesi beklenen Mostafa Mohamed Saint-Etienne ile anlaştı Güne yükselişle başlayan dolar 7,42'den işlem görüyor Özel kasasından milyonlarca lira çıkan Savunma Sanayii köstebeği: Evimden çıkan 1.5 milyon euroyu arkadaşım unuttu Kazı sırasında bulunan tarihi yapının Osmanlı'nın son dönemlerine ait bir sarnıç olduğu ortaya çıktı 42 gündür kayıp olan kadının cesedi çuval içinde ormanlık alanda bulundu Cemaat liderinin konut arazisine defnedilen cenazesinin mezarlığa taşınması sırasında ortalık karıştı Karısının cüretkar paylaşımlarına dayanamayan adam önce eşini sonra kendisini öldürdü Dünyaca ünlü yıldız Halsey, Türk senarist Alev Aydın'dan hamile kaldı