Erbakan Savaş Değil Barış, Çatışma Değil Diyalog Panelinde Anıldı... - Son Dakika

Erbakan Savaş Değil Barış, Çatışma Değil Diyalog Panelinde Anıldı...

28.02.2016 16:57
Erbakan Savaş Değil Barış, Çatışma Değil Diyalog Panelinde Anıldı...

Haber- Kamera Ezgi ÇAPA İstanbul, DHA Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, vefatının 5'inci yıldönümü nedeniyle Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Savaş değil barış, çatışma değil diyalog konulu panelde anıldı.

Haber- Kamera Ezgi ÇAPA İstanbul, DHA

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, vefatının 5'inci yıldönümü nedeniyle Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Savaş değil barış, çatışma değil diyalog konulu panelde anıldı. Şişli Kent Kültür Merkezi'nde düzenlenen panelin Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş'ın moderatörlüklüğünü üstlenirken, panele gazeteciler Ali Bulaç, Burhan Bozgeyik, Nevzat Çiçek ve Arslan Bulut katıldı. Panelin açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, 28 Şubat sürecine değinerek, şunları söyledi Herkes 28 Şubat'a başka açıdan bakar. 28 Şubat'ı asker mi yaptı Pentagon mu yaptı Ekonomi baronları mı yaptı 28 Şubat neden yapıldı Erbakan ve arkadaşları ne yaptı da bu yapanları harekete geçirdi buna bakmak lazım diye konuştu. Müslümanların birçok alanda birbirleriyle çatışma halinde olduğunu belirten Ali Bulaç, Erbakan'ın 28 Şubat süresicinde iktidardan düşürülmesine ve partisinin kapatılmasına rağmen barışçıl bir yol izlediğini söyledi. Bulaç, '28 Şubat aslında 6 milyon 100 bin oy almış partinin mağdur edilmesi demektir. Eğer Erbakan Hoca çatışma isteseydi 6 milyon insanı sokağa dökebilirdi. Türkiye'yi kaosa sürükleyebilirdi. Ama Erbakan Hoca bunu yapmadı ve bu olayın tarih içerisinde küçük bir teferruat olduğunu ifade etmişti diye konuştu. II. Abdulhamid Han ve Necmettin Erbakan'ın İslam coğrafyası için önemli isimler olduğunu vurgulayan Nevzat Çiçek, 'Erbakan Müslümanlara siyaset yoluyla barışçıl bir şekilde var olacaklarını gösterdi. Barışçıl sivilleşme anlamındadır. Müslümanlara kendi başlarına bir şey yapabileceklerini gösterdi dedi.

Metruk binadan 200 yıllık top mermisi çıktı! Bomba imha uzmanları hemen teyakkuza geçti Metruk binadan 200 yıllık top mermisi çıktı! Bomba imha uzmanları hemen teyakkuza geçti Fatih'te yıkılan binanın altından top mermisi çıktı Fatih'te yıkılan binanın altından top mermisi çıktı İstanbul'un 120 yıllık eczanesi müze oluyor İstanbul'un 120 yıllık eczanesi müze oluyor
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erbakan Savaş Değil Barış, Çatışma Değil Diyalog Panelinde Anıldı... - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement