Son Dakika Haberleri: Erbil'de Protestocular, Otel Önündeki Türk ve ABD Bayraklarını İndirip Yakmaya Çalıştı

Erbil'de Protestocular, Otel Önündeki Türk ve ABD Bayraklarını İndirip Yakmaya Çalıştı

9 ay önce

Erbil'de protesto gösterisi düzenleyen kalabalık, bir otelin önündeki direkte asılı Türk ve ABD bayraklarını indirerek yakmaya çalıştı. Yaşlı bir kadının Türk bayrağını kurtarma çabası dikkat çekti.

Kuzey Irak yönetiminin Kerkük'teki hakimiyetini Irak ordusu ve Haşdi Şabi militanlarının operasyonuyla kaybetmesine tepkiler devam ediyor.

IKBY'nin başkenti Erbil'de bugün düzenlenen gösterilerde protestocuların hedefinde Türkiye ve ABD vardı.

DİREKTEKİ BAYRAKLARI İNDİRDİLER

Kentin en büyük otellerinden Classy Hotel önünde toplanan kalabalık, direklerde asılı Türk, ABD ve Irak bayraklarını gönderden indirdi. Bu sırada otel önünde bekleyen güvenlik güçlerinin, saldırganları izlemekle yetindiği görüldü.

YAŞLI KADIN, TÜRK BAYRAĞINI ELLERİNDEN ALMAYA ÇALIŞTI

Bayrak direklerini de kıran öfkeli kalabalık, daha sonra Türk bayrağını parçaladı. Kalabalıktaki bazı Iraklılar ise gruba tepki gösterdi. Yaşlı bir kadının, Türk bayrağını, parçalamaya çalışan kalabalığın elinden almaya çalıştığı görülürken, bir başka gösterici elindeki çakmakla bayrağı yakmaya çalıştı.
Kenan Sofuoğlu, Barış Atay, Alpay Özalan ve Saffet Sancaklı Milletvekili Seçildi mi? İşte Merak Edilen Sonuç Erdoğan Yüzde 95 Oy Alarak Rekor Kırdığı Sincik'in Belediye Başkanını Arayarak Teşekkür Etti

İşte Meclis'e Giremeyen Dikkat Çekici İsimler!