Son Dakika Haberleri: Erbil'de Protestocular, Otel Önündeki Türk ve ABD Bayraklarını İndirip Yakmaya Çalıştı

Erbil'de Protestocular, Otel Önündeki Türk ve ABD Bayraklarını İndirip Yakmaya Çalıştı

2 ay önce

Erbil'de protesto gösterisi düzenleyen kalabalık, bir otelin önündeki direkte asılı Türk ve ABD bayraklarını indirerek yakmaya çalıştı. Yaşlı bir kadının Türk bayrağını kurtarma çabası dikkat çekti.

Kuzey  Irak yönetiminin  Kerkük'teki hakimiyetini  Irak ordusu ve Haşdi Şabi militanlarının operasyonuyla kaybetmesine tepkiler devam ediyor.

IKBY'nin başkenti  Erbil'de bugün düzenlenen gösterilerde protestocuların hedefinde  Türkiye ve  ABD vardı.

DİREKTEKİ BAYRAKLARI İNDİRDİLER

Kentin en büyük otellerinden Classy Hotel önünde toplanan kalabalık, direklerde asılı Türk,  ABD ve  Irak bayraklarını gönderden indirdi. Bu sırada otel önünde bekleyen güvenlik güçlerinin, saldırganları izlemekle yetindiği görüldü.

YAŞLI KADIN, TÜRK BAYRAĞINI ELLERİNDEN ALMAYA ÇALIŞTI

Bayrak direklerini de kıran öfkeli kalabalık, daha sonra Türk bayrağını parçaladı. Kalabalıktaki bazı Iraklılar ise gruba tepki gösterdi. Yaşlı bir kadının, Türk bayrağını, parçalamaya çalışan kalabalığın elinden almaya çalıştığı görülürken, bir başka gösterici elindeki çakmakla bayrağı yakmaya çalıştı.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


13 Yaşındaki Sınıf Arkadaşının Tecavüzüne Uğrayan 11 Yaşındaki Kız Hamile Kaldı Sevgilisini Bıçaklayıp Çıplak Halde Cama Çıkan Genç Kız: Bana Tecavüz Etti
Erdoğan, Semih Kaplanoğlu'nun Elini Sıkmayan Meltem Cumbul'u Eleştirdi: Nezaket Fukarası