Ercan Andrea Bocelli'den Tutkunun Müziği - Son Dakika

Ercan Andrea Bocelli'den Tutkunun Müziği

26.01.2013 12:03
Ercan Andrea Bocelli'den Tutkunun Müziği, System.String[]

Dünyaca ünlü süperstar Andrea Bocelli müzik severlerle yine ve yeniden iddialı bir albümle buluşuyor.

Bocelli'nin çiçeği burnunda "Passione"si; adeta güzellik, romantizm ve tutkunun harmonisiyle yaratılmış…

Akdeniz aşk şarkılarından seçme albüm; dünya popstarları Jennifer Lopez ve Nelly Furtado'nun başarılı düetleriyle iddiasının hakkını veriyor. Ölümsüz sanatçı Edith Piaf ise sesiyle nostaljik esintiler kazandırıyor. "Passione", 16 kez Grammy ödülü kazanmış ve Bocelli'nin 42 milyondan fazla satmış meşhur albümü "Amore"nin de prodüktörlüğünü yapan büyük isim David Foster'in imzasını taşıyor.

Albümde "Love Me Tender", "Girl From Ipanema", "Sarà Settembre" gibi klasikler yer alırken; Jennifer Lopez "Quizás Quizás Quizás" ve Nelly Furtado "Corcovado"da, Bocelli'ye eşlik ediyor. Yaşadığı zamanın Fransa'sında ve dünyada kitleleri büyülemiş duayen kişi Edith Piaf, "La Vie En Rose" parçasındaki eşliğiyle albümü başucu klasiği olmaya aday gösteriyor.

Bocelli'nin kusursuz şekilde İtalyanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce ve Napolice söylediği parçalarda, ünlü müzisyene David Foster piyanosuyla eşlik ederken, 63 kişilik orkestrayla kayda alınmış bu eşsiz albüm; Küba, Brezilya ve Portekiz ezgileriyle süslenmiş.

Bocelli'den daha da fazlasını dinlemek isteyenler için ayrıca deluxe versiyonu mevcut olan "Passione", 28 Ocak'ta Universal Music & Avrupa Müzik işbirliğiyle raflardaki yerini alacak.

Tracklist:

1. Perfidia

2. Roma Nun Fa' La Stupida Stasera

3. Champagne

4. Anema E Core

5. Quizàs, Quizàs, Quizàs

6. Era Già Tutto Previsto

7. Tristeza

8. La Vie En Rose

9. Corcovado

10. Sarà Settembre

11. Love In Portofino

12. Garota De Ipanema

13. Malafemmena

14. Love Me Tender

Ercan Andrea Bocelli'den Tutkunun Müziği

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ercan Andrea Bocelli'den Tutkunun Müziği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var