Son Dakika Haberleri: Erciş'in Büyük Projesine Milyonluk Destek

Erciş'in Büyük Projesine Milyonluk Destek

3 ay önce

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Erciş Belediyesi tarafından yürütülen ‘Sahil Yolu’ projesine 1 milyon liralık destek müjdesi verdi.

Erciş'in Büyük Projesine Milyonluk Destek, System.String[]
Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Murat Zorluoğlu,  Erciş Belediyesi tarafından yürütülen 'Sahil Yolu' projesine 1 milyon liralık destek müjdesi verdi.

Erciş'te bir dizi açılış ve temel atma törenine katılan Vali  Murat Zorluoğlu,  Erciş Belediyesi tarafından 5 kilometrelik alanda yapılan piknik alanları, bisiklet ve yaya yolları, erkek ve kadın plajları, deniz feneri ve gemi barınağı gibi sosyal donatıların yer aldığı 'Sahil Yolu' vitrin projesini yerinde inceldi.

Vali Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak sahil yolunun ışıklandırmasına 1 milyon TL'lik bir destek sağlayacaklarını söyledi. Sahil Yolu projesinin  Erciş'in güzelliğine değer katacağını kaydeden Vali Zorluoğlu, "Özellikle yaz aylarında burası çok güzel bir imkan sağlıyor. Burada hem bisiklet yolu, hem yürüyüş yolu hem de kaldırımlar yenilenmiş. Kaymakam Bey, burasının bir eksiği olduğunu söyledi. O da aydınlatmaymış, bununla ilgili çalışmamızı yaptık. Yaklaşık 1 milyon TL'lik gibi bir rakamı Büyükşehir Belediyesi olarak inşallah buraya tahsis ediyoruz ve burasının çok güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayacak aydınlatma işini de biz taahhüt ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Vali  Murat Zorluoğlu'nun sahil yolu incelemesine  Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili  Mehmet Şirin Yaşar,  Van Büyükşehir Belediyesi Genel  Sekreter Yardımcısı Salih Allahverdi, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve kamuya hizmet götüren diğer kurumların temsilcileri de eşlik etti. - VAN
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Sırrı Bilinmeyen Balıklar! Bu Balıkları Yiyenin Başı Dertten Kurtulmuyor Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı
Almanya'da Türklerin Yoğun Olduğu Köln Kentine Ermeni Anıtı Dikildi