Erciş'te Deprem Sonrası Ağır Hasar Gören Binaların Yıkımına Başlandı - Son Dakika

Erciş'te Deprem Sonrası Ağır Hasar Gören Binaların Yıkımına Başlandı

19.01.2012 14:17
Erciş'te Deprem Sonrası Ağır Hasar Gören Binaların Yıkımına Başlandı, System.String[]

Kenan AŞÇIOĞLUERCİŞ (Van), (DHA) - Van'ın Erciş İlçesi'nde meydana gelen deprem sonrası ağır hasar gören binaların yıkımına başlandı.

Kenan AŞÇIOĞLUERCİŞ (Van), (DHA) - Van'ın Erciş İlçesi'nde meydana gelen deprem sonrası ağır hasar gören binaların yıkımına başlandı. Özellikle ilçe merkezinde bulunan ve tehlike oluşturulan binaların yıkımına başlanmasıyla da esnaf ve vatandaş rahat bir nefes aldı.

Erciş İlçesi'nde geçen 23 Ekim'de meydana gelen Richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğündeki depremde yıkılan binaların enkazı kaldırılırken, ağır hasarlı binaların ise yıkımına yeni başlandı. İlçe merkezinde bulunan ağır hasarlı binaların büyük tehlike oluşturduğunu kaydeden esnaf ve ilçe halkı, Korkudan dışarıya çıkamıyorduk, araçlarımızı park edemiyorduk. Bir an önce bu hasarlı binaların yıkılması gerekir. Artçı depremlerle buralar başımıza yıkılır, daha büyük felaketlere neden olur dedi.

İlçede ilk etapta kent merkezinde bulunan 30 ağır hasarlı binanın yıkımına başlandı. Vatandaşlar ise hem merakla hem de hüzünle yıkım çalışmalarını izledi.

(Tür: Yurt)

Erciş'te Deprem Sonrası Ağır Hasar Gören Binaların Yıkımına Başlandı
Erciş'te Deprem Sonrası Ağır Hasar Gören Binaların Yıkımına Başlandı
Erciş'te Deprem Sonrası Ağır Hasar Gören Binaların Yıkımına Başlandı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erciş'te Deprem Sonrası Ağır Hasar Gören Binaların Yıkımına Başlandı - Son Dakika


Son Dakika

Gaziantep Teknik Direktörü Marius Sumudica, Etik Kurulu'na sevk edildi Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı