Ercişli Depremzede Kiracılar, Konutlarına Kavuştu - Son Dakika

Ercişli Depremzede Kiracılar, Konutlarına Kavuştu

24.06.2013 22:50
Ercişli Depremzede Kiracılar, Konutlarına Kavuştu, System.String[]

Van Valisi Münir Karaloğlu, 23 Ekim 2011 yılında Erciş ilçesinde meydana gelen depremde, mülkiyet sorunu yüzünden konut sahibi olamayanlar ve kiracı vatandaşlar için TOKİ tarafından yaptırılan konutların kura çekimine katıldı.

Van Valisi Münir Karaloğlu, 23 Ekim 2011 yılında Erciş ilçesinde meydana gelen depremde, mülkiyet sorunu yüzünden konut sahibi olamayanlar ve kiracı vatandaşlar için TOKİ tarafından yaptırılan konutların kura çekimine katıldı.

Geçtiğimiz hafta Van'da kiracılar ve mülkiyet sorunu yaşayan vatandaşların konut kuralarının ardından bugünde Erciş ilçesinde kuralar çekildi. Karataşlar mevkiinde bulunan Erciş Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen kura çekiminde konuşan Vali Münir Karaloğlu, deprem sonrası Türkiye'deki afet yasasına göre hak sahibi olması mümkün olmayan kiracı ve mülkiyet sorunu yaşayan vatandaşların konutlarına kavuştuğunu söyledi. Konut sahibi olmak isteyen kiracı vatandaşlara yönelik Valilik genelgesini anımsatan Karaloğlu, "Genelgede 'siz kirada olabilirsiniz ama Türkiye'nin herhangi bir yerinde üzerinize ait bir daire varsa yani ev varsa ve biz bunu tapuya sorduğumuzda sizin üzerinize ait olduğu resmi olarak çıkıyorsa biz o vatandaşlarımızı elemek durumunda kaldık veya gayrimenkul varsa onları da elemek durumunda kaldık veya bekardır, babası ile oturuyordur, kiracı olduğunu 'iddia' ederek bize müracaat etmişse onu da elemek durumunda kaldık" dedi.

AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftci ise hükümetin deprem sonrası Erciş'e ve Van'a büyük bir yatırım aktardığını söyledi. Erciş'in yapılan ve yapılacak hizmetlerle birlikte Doğu'nun incisi olacağını belirten Çiftci hizmetlere öncülük eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar, Vali Münir Karaloğlu ve diğer emeği geçenlere ilçe halkı adına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kura çekimine geçildi. Vali Münir Karaloğlu Van Milletvekili Fatih Çiftçi, Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Erciş Kaymakam Vekili ve Çaldıran Kaymakamı İbrahim Dündar, Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu, AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras, İl Acil Afet ve Durum Müdürü Cafer Giyik, noter huzurunda mülkiyet sorunu yaşayan vatandaşlar ile kiracıların ilk konut kuralarını çekti. - VAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ercişli Depremzede Kiracılar, Konutlarına Kavuştu - Son Dakika


Son Dakika

Biden'ın Dışişleri Bakanı adayı Blinken'den Türkiye açıklaması! S-400 ve yaptırımlar yine masaya sürüldü Kuzey Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker, Kosova'ya sığındı Ümitcan Uygun'un ağabeyi, Müge Anlı'yı ölümle tehdit etti Öldü diye morga kaldırılan işçi tekrar canlandı ama kurtarılamadı Konyaspor maçında ayağı kırılan Abdülkadir Ömür, 6 ay forma giyemeyecek Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor ABD'den Hindistan'a S-400 tehdidi: Türkiye'ye benzer yaptırımları uygularız FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı