Erciyes Teknopark'da "Geleceğe Nefes" Fidanları Toprakla Buluşturuldu - Son Dakika

Erciyes Teknopark'da "Geleceğe Nefes" Fidanları Toprakla Buluşturuldu

11.11.2020 12:47
Erciyes Teknopark'da

Geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında "Geleceğe Nefes" fidan dikme kampanyası bu yılda 11 Kasım saat 11.11'de gerçekleştirildi.

Geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında "Geleceğe Nefes" fidan dikme kampanyası bu yılda 11 Kasım saat 11.11'de gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında Erciyes Teknopark tarafından fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ağaç dikme kampanyası çerçevesinde Erciyes Teknopark Yerleşkesinde Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ERÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay, ERÜ Genel Sekreteri Murat Yenisu ile Erciyes Teknopark Genel Müdürü Serhat Dalkılıç ve çok sayıda personel fidan dikti.

Ekinlikte konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ağaçlandırmanın önemine dikkat çekti.

Rektör Çalış, "Hem bizler, hem de gelecek nesillerimiz için ağaçlandırma çalışmalarının ayrı bir önemi bulunmaktadır. Özellikle nesillerimiz için ağaçlarımız nefes olacaktır. Gelecek nesillere bırakacağımız en önemli miraslardan biri de ağaçlarımızdır. Bir ağaç kesme, bir cana kıyma ile aynı anlama gelmektedir. O yüzden geleceğimiz için ağaçlarımıza ve ormanlarımıza sahip çıkmamız gerekmektedir. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Etkinlik, çok sayıda fidanın toprakla buluşturulmasının ardından sona erdi. - KAYSERİ

Erciyes Teknopark'da Geleceğe Nefes Fidanları Toprakla Buluşturuldu
Erciyes Teknopark'da Geleceğe Nefes Fidanları Toprakla Buluşturuldu
Erciyes Teknopark'da Geleceğe Nefes Fidanları Toprakla Buluşturuldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Erciyes Teknopark'da 'Geleceğe Nefes' Fidanları Toprakla Buluşturuldu - Son Dakika


Son Dakika

ALS hastalığına yakalanan eski Karabüksporlu Shelton, hayatını kaybetti S&P Türkiye'nin kredi notunu 'B+' olarak teyit etti, görünümünü değiştirmedi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Evlere gündeliğe giden kadın, iç çamaşırlarını satışa çıkardı hayatı değişti