Son Dakika Haberleri: Erciyes Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nden Yeşil Çevreye Katkı

Erciyes Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nden Yeşil Çevreye Katkı

8 gün önce

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı tarafından, yeşil çevre, yeşil kampus projesi kapsamında ağaç dikimi etkinliği yapıldı.

Erciyes Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nden Yeşil Çevreye Katkı, System.String[]
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı tarafından, yeşil çevre, yeşil kampus projesi kapsamında ağaç dikimi etkinliği yapıldı.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı tarafından yapılan etkinliğe, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Muammer Hakan Poyrazoğlu, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Meda Kondolot ve çocuk hastanesi idari personelleri katıldı.

Yeşil çevre, yeşil kampus projesinde hedeflerinin daha yeşil bir çevre olduğunu belirten Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Muammer Hakan Poyrazoğlu, "Burada tıp fakültesi adına bir ormanımız vardı daha önceden. Vefat eden bir öğrencimiz adına dizayn etmiştik. Ormanımızı, biraz daha güçlendirmek adına çocuk sağlığı ve hastalıkları ana bilim dalında görev yapan akademisyen ve diğer tüm idari sağlık personellerimizle beraber böyle bir ağaç dikme organizasyonu düzenledik. Yeşil çevre, yeşil kampus projesi kapsamında, kampüsümüzün yeşil olmasını ve çevremizin daha yeşil olmasını hedefledik. Bu kapsamda da, yaklaşık 50 ağacı şu anda sizin de huzurunuzda arkadaşlarım toprakla kavuşturdular. Bu tür etkinlikler, bizim için çok önemli. Çevreye duyarlı bir toplum olmamız gerekiyor. Çocuk sağlığı ve hastalıkları ana bilim dalı olarak, çevreye duyarlı bir hastaneyiz ve bu duyarlılığımızı bu şekilde göstermek istedik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi. - KAYSERİ
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 02:03 Kaynak: İHAKadın Sürücü, Yokuşu Çıkamayan Kağıt Toplayıcı Çocuğa Yardım Etti Küçükçekmece'de 5 Yaşındaki Çocuğa Cinsel İstismarda Bulunan Sapık Yakalandı Küçükçekmece'de Cinsel İstismara Uğrayan 5 Yaşındaki Kız Çocuğu Taburcu Edildi Bekçilerin Kimlik Kontrolünden Kaçan 2 Çocuk, Çatıda Saklanırken Yakalandılar