Erdal Ata'dan Kutlama Mesajı - Son Dakika

Erdal Ata'dan Kutlama Mesajı

09.01.2012 11:32
Erdal Ata'dan Kutlama Mesajı

"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun"

Çoğulcu ve katılımcı demokrasinin temel unsurlarından biri olan basının, demokrasinin gelişmesi, yerleşmesi ve devamına katkısı kuşkusuz çok önemlidir.

Basının; gücünü halktan alarak, tarafsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif bir anlayışla yansıtma, kurumlarla bireyler arasındaki bilgi akışını sağlama, toplumun çıkarlarını koruma, toplumu eğitme ve aydınlatma gibi çok kapsamlı ve anlamlı görevleri vardır.

Basın mensuplarımızın görevlerini yaparken öncelikle tarafsız olmaları, hukukun evrensel ilkelerini rehber edinmeleri, kişi temel hak ve hürriyetlerine azami derecede dikkat etmeleri çok önemlidir. Doğru haber verme, objektiflik ve özel hayata saygı, basın çalışanlarımızın vazgeçilmez düsturları olmalıdır. Basın mensuplarımızın görevlerini ifa ederken bu değerlere hassasiyet gösterdiklerine gönülden inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, gece-gündüz, yaz-kış demeden, çok zor şartlar altında sadece gerçeklerin peşinden koşan ve toplumu aydınlatmak adına her türlü güçlüğe göğüs geren değerli basın mensuplarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutluyorum.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Erdal Ata'dan Kutlama Mesajı - Son Dakika


Advertisement