Erdal Öz Edebiyat Ödülü"Nü Cevat Çapan Aldı - Son Dakika

Erdal Öz Edebiyat Ödülü"Nü Cevat Çapan Aldı

19.09.2017 21:54
Erdal Öz Edebiyat Ödülü

Can Yayınları'nın kurucusu Erdal Öz'ün anısını yaşatmak üzere, ailesi tarafından her yıl verilen "Erdal Öz Edebiyat Ödülü", şair yazar Cevat Çapan'a verildi.

Can Yayınları'nın kurucusu Erdal Öz'ün anısını yaşatmak üzere, ailesi tarafından her yıl verilen "Erdal Öz Edebiyat Ödülü", şair yazar Cevat Çapan'a verildi.

Konuya ilişkin açıklamaya göre, Pera Palas Hotel Jumeirah'ta düzenlenen ödül törenine katılan Can Yayınları sahibi Can Öz, geçen yılki ödül töreninin ülkede yaşanan olumsuzluklardan dolayı yapılamadığını belirterek, bir arada olmanın önemine vurgu yaptı.

Ödülünü Jüri Başkanı Kaya Genç'in elinden alan Çapan da yaşadığı heyecana işaret ederek, "Böyle yerlerde konuşurken sesimin titrememesine dikkat ediyorum ama yüreğimin titremesine dikkat edemiyorum. Çünkü bu kadar sevdiğim insanı bir arada görünce yüreğim ister istemez titriyor. Böyle güzel bir sürpriz pek de güzel şeylerin olmadığı bugünlerde gerçekten çok güzel oldu benim için. İstanbul'a gelmeye pek niyetimiz yoktu bizim. Bir arkadaşım da, 'Herhalde seni buraya getirmek için bir tuzak bu.' dedi. Ben de bu güzel tuzağa rahatlıkla ve gönüllü olarak düşmüş bulunuyorum." ifadelerini kullandı.

Jüri Başkanı Genç ise Çapan ile 8 yıl önce tanıştıklarını ve ödülünü sunan kişilerden biri olduğu için gurur duyduğunu kaydetti.

Ödülü 2008'den bugüne, alanlar arasında Gülten Akın, Nurdan Gürbilek, İhsan Oktay Anar, Şavkar Altınel, Murathan Mungan, Cemil Kavukçu, Küçük İskender, Orhan Pamuk ve Orhan Koçak yer aldı.

Erdal Öz Edebiyat Ödülü Nü Cevat Çapan Aldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erdal Öz Edebiyat Ödülü'Nü Cevat Çapan Aldı - Son Dakika


Son Dakika

F.Bahçe efsanesi Alex, teknik direktör olarak futbola geri dönüyor Son Dakika: Benzine 37 kuruş zam Dolmuş sorduğu şahıs "Yaklaşma, korona var" deyince öldüresiye dövdü Aziz Yıldırım'ın kızını tehdit eden çalışan için 7 yıllık hapis istemiyle dava açıldı Denizli'de yol kenarında çok sayıda tabut ve koruyucu kıyafet bulundu, vatandaşı korona korkusu sardı Beril Işık, eşi Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında çıkan haberleri yalanladı Tuba Büyüküstün, Ekin Mert Daymaz ile aşk mı yaşıyor? Rakibinin kafasına uçan tekme atan futbolcunun 6 maç ceza alması, Brezilya'da büyük tepki çekti