Erdekli Zeytin Üreticisine 10 Bin Metre Sulama Borusu - Son Dakika

Erdekli Zeytin Üreticisine 10 Bin Metre Sulama Borusu

08.09.2012 17:28
Erdekli Zeytin Üreticisine 10 Bin Metre Sulama Borusu, System.String[]

İl Özel İdaresi'nin bütçesiyle alınan 10 bin metre sulama borusu, Erdek Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı'na teslim edildi.

İl Özel İdaresi'nin bütçesiyle alınan 10 bin metre sulama borusu, Erdek Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı'na teslim edildi.

Erdek Çiftçi Malları Koruma Başkanı Ömer Özkaynak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 yıldır İl Özel İdaresi'nden talep ettikleri hibe sulama borularını Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Aysan ve İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Onay'ın girişimleriyle teslim aldıklarını belirtti.

Özkaynak, zeytin hasadından sonra sulama sistemini Erdek Belediyesi'nin desteği ve kendi imkanlarıyla kuracaklarını söyledi.

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Aysan ise Erdek zeytin üreticisi ve çiftçisinin susuzlukla mücadele ettiğini belirterek, "Belediye olarak temaslarda bulunduk. İlk etapta İl Özel İdaresi'nden 10 bin metre sulama borusunun hibe olarak alınmasını hızlandırdık. İkinci etap ise sulama sisteminin kurulmasını yapmak olacak. Zeytincimizi ve çiftçimizi fazla bekletmeden kış aylarında bu projeyi de tamamlayıp Oduncu Yolu, Palata Üstü ve Kızıran Dere mevkilerindeki zeytinliklerimizi suya kavuşturacağız" diye konuştu.

Muhabir: Ahmet Pesen/ Cem Şan

Yayıncı: Murat Taydaş - BALIKESİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Erdekli Zeytin Üreticisine 10 Bin Metre Sulama Borusu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ford ve Volkswagen tercihini Türkiye'den yana kullandı: Kocaeli'ye 800 milyon euroluk yatırım yapacaklar Adana'da ikinci Taksim vakası: Genç kızı adım adım takip edip taciz etti Eşiyle görüntülenen Emre Belözoğlu'nun maske takmaması şaşkınlık yarattı Barcelonalı Pedri, Ferencvaros maçına taksiyle geldi, elindeki market poşeti dikkat çekti Çoban uyuya kalınca kurtlar sürüye saldırdı: 30 koyun telef, 50'si kayıp Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Deniz Akkaya ve Sevda Türküsev, görücü usulü evlilik konusunda canlı yayında birbirine girdi Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin