Erdemli Kaymakamı Avni Kula'dan "Adam Kayalar"da inceleme - Son Dakika

Erdemli Kaymakamı Avni Kula'dan "Adam Kayalar"da inceleme

23.02.2021 14:27
Erdemli Kaymakamı Avni Kula'dan

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, sarp yamaçlara işlenmiş binlerce yıllık kabartmaların yer aldığı Adam Kayalar'da incelemelerde bulundu.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, sarp yamaçlara işlenmiş binlerce yıllık kabartmaların yer aldığı Adam Kayalar'da incelemelerde bulundu.

Kula, günümüzde Erdemli ilçesinin Kızkalesi Mahallesi ile Silifke ilçesinin Hüseyinevler Mahallesi arasında bulunan büyüt boyuttaki kabartmalar için hazırlanan proje öncesi incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde Kula'ya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Erhan Erdoğan, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Serdal Kaya ve Kızkalesi Mahallesi Muhtarı Murat Kale de eşlik etti.

Proje kapsamında Adam Kayalar olarak bilinen kabartmaların güvenlik altına alınması ve ziyaretçiler için merdiven yapılmasının amaçlandığı bildirildi.

Sarp yamaçlara işlenen kabartmaların, milattan önce 3'üncü yüzyıl ile milattan sonra 3'üncü yüzyıl arasında yapıldığı tahmin ediliyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erdemli Kaymakamı Avni Kula'dan 'Adam Kayalar'da inceleme - Son Dakika


Son Dakika

Alex de Souza, bu sezon takım çalıştırmak istemediği için Malatyaspor'un teklifini reddetti G.Saray Mohamed'in bonservisini alırsa, sonraki satıştan yüzde 15'lik payı Zamalek'e verecek Bülent Ersoy, 450 bin TL ödeyerek 55 tilkinin kürkünün kullanıldığı palto satın aldı 'Ege'nin Maldivleri' olarak bilinen Kalem Adası 400 milyon liraya satışa çıktı Mehmet Ali Erbil'den "Ekranlara geri dönecek misiniz?" sorusuna yürek burkan cevap 13 yaşındaki çocuk veda mektubu bırakıp kendini astı: Siz beni hiç sevmediniz Son Dakika! 1 Mart'ta başlaması planlanan yüz yüze eğitim için, pazartesi günü toplanacak Kabine kararı beklenecek Pompalı tüfekle kağıt toplayıcılara kurşun yağdıran saldırgan kameralara böyle yakalandı