Erdoğan, ABD'ye Kızdı; Rusya'ya Ilımlı Mesajlar Verdi - Son Dakika

Erdoğan, ABD'ye Kızdı; Rusya'ya Ilımlı Mesajlar Verdi

01.10.2016 16:41

Meclis'in açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Suriye politikasını eleştirdi. Rusya'ya ise yeşil ışık yaktı.

26. Dönem 2. Yasama Yılı dolayısıyla Meclis'in açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Suriye politikasını eleştirdi. Rusya'ya ise olumlu mesajlar verdi.

"RUSYA İLE İLİŞKİLER ESKİ SEVİYESİNE GELİYOR"

Erdoğan'ın ABD ve Rusya konusunda açıklamaları şöyle;

Rusya ile olan ilişkilerimizin normalleşmesi için önemi adımlar atıyoruz. Ortak çıkarlarımıza odaklanarak bu ülkeyle olan ilişkilerimizi eski seviyenin üzerine taşımayı hedefliyoruz. Pek çok alanda ilişkilerimiz eski seviyesine doğru yaklaşıyor. Mavi Marmara konusunda şartlarımızı karşılayan İsrail ile herkes için hayırlı neticeler doğuracak ilişkiler geliştirmeye çalışıyoruz.

"ABD TERÖR ÖRGÜTLERİYLE ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD konusunda ise şunları söyledi; "Bilhassa son dönemde Amerika Birleşik Devletleri'nin bölgemize yönelik politikalarında ciddi bir tutarsızlık ve çok başlılık işaretlerine şahit oluyoruz. Amerika yönetiminin bir kısmı, ısrarla Suriye'de ve Irak'ta PKK/PYD- YPG terör örgütüyle ortak çalışma yürütürken, bir kısmı da bizim hassasiyetlerimize daha yakın politikalar izlemeye çalışıyor." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Görüştü

Son Dakika Güncel Erdoğan, ABD'ye Kızdı; Rusya'ya Ilımlı Mesajlar Verdi - Son Dakika


Advertisement