Son Dakika Haberleri: Erdoğan, Direnişin Sembolü Fotoğrafı Gösterip Serzenişte Bulundu: Nasıl Söylemeyeyim

Erdoğan, Direnişin Sembolü Fotoğrafı Gösterip Serzenişte Bulundu: Nasıl Söylemeyeyim

11 ay önce

İslam İşbirliği Teşkilatı zirvesinde Kudüs direnişinin sembolü olan Filistinli çocuğun fotoğrafını gösteren Erdoğan, "'Erdoğan niye böyle söylüyorsun?' Nasıl söylemeyeyim?" diyerek sitem etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Kudüs kararı sonrasında olağanüstü olarak İstanbul'da toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı zirvesinde yaptığı konuşmada çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

"NASIL SÖYLEMEYEYİM?"

İsrail askerlerinin, ABD'nin Kudüs kararını protesto etmek isterken gözaltına aldığı 14 yaşındaki Filistinli çocuğun yaka paça götürüldüğü görüntülere atıf bulunan Erdoğan, "'Erdoğan niye böyle söylüyorsun?' Nasıl söylemeyeyim? 10 yaşındaki çocukları o terörist askerler alıyor gözaltına ve demir kafeslerin içine bunları yığıyorlar. Gözleri bağlanıyor ve 14 yaşındaki çocuk dipçikleniyor" dedi.

"VİCDAN SAHİBİ OLAN GEREKLİ DERSİ ALMALI"

Kudüs direnişinin sembolü olan Filistinli çocuğun fotoğrafını gösteren Erdoğan, "İnsan olan, vicdan sahibi olan buralardan gerekli dersi alması lazım" diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Öbür tarafta bir yavru, kız çocuğu. Annesi yavrusuna sarılıyor ve o tabloda bakıyorsunuz anne dipçikle dövülüyor ve o çocuk elinden alınıyor. Bu işgalci değil de, terörist değil de nedir? Bunun izahı var mı? Şuraya bak, 20'ye yakın asker, o çocuk gözleri bağlı, yüzü kan revan içinde."

"EY TRUMP SANA DAHA NEYİ ANLATALIM"

ABD Başkanı Donald Trump'a da yüklenen Erdoğan, "Bunu ispat etmek için, ey Trump sana daha neyi anlatalım? Her şey ortada. İsrail'e zaten bir şey anlatmamıza gerek yok" şeklinde konuştu.

İİT Zirvesine, Suudi Arabistan'dan Devlet Başkanı Düzeyinde Katılım Olmadı!
Erdoğan, Direnişin Sembolü Fotoğrafı Gösterip Serzenişte Bulundu: Nasıl Söylemeyeyim
İİT Zirvesinde Erdoğan'dan Tarihi Çağrı: Kudüs'ü Filistin'in Başkenti Olarak Tanımaya Çağırıyorum
Kudüs Zirvesinde Aile Fotoğrafı Çekildi! Erdoğan, Abbas'ı Yanından Ayırmadı
İTT Zirvesi Öncesi Çavuşoğlu'dan Kudüs Resti: Kutsiyetine El Uzatılmasına İzin Vermeyiz
Kudüs İçin Ses Çıkarmayan Tek Müslüman Yönetim, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi
Kökeni 1969'da Kudüs'teki Mescid-i Aksa'nın Kundaklanmasına Uzanan İslam İşbirliği Teşkilatı
Oyuncu Funda Eryiğit, Can Kırıkları'ndaki Tecavüz Sahnesiyle İlgili İlk Kez Konuştu: Kendimi Kötü Hissettim Manken Marisa Papen'in, Ayasofya'da Soyunduğu Ortaya Çıktı!

Kaşıkçı'nın Ölüm Emri, Skype Üzerinden Verildi: Bu Köpeğin Kafasını Bana Getirin