Erdoğan 'Bu Ülkeyi Hoca Görüntüsü Altındaki Şaklabanlara Asla Teslim Etmeyeceğiz (3) - Son Dakika

Erdoğan 'Bu Ülkeyi Hoca Görüntüsü Altındaki Şaklabanlara Asla Teslim Etmeyeceğiz (3)

17.12.2014 19:44
Erdoğan 'Bu Ülkeyi Hoca Görüntüsü Altındaki Şaklabanlara Asla Teslim Etmeyeceğiz (3), System.String[]

Cumhurbaşkanı, ÇAD BAŞBAKANIYLA GÖRÜŞTÜ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı Konya- İstanbul Yüksek Hızlı Tren seferlerinin başlatıldığı törenin ardından Dedeman Otel'e geçti.

Cumhurbaşkanı, ÇAD BAŞBAKANIYLA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı Konya- İstanbul Yüksek Hızlı Tren seferlerinin başlatıldığı törenin ardından Dedeman Otel'e geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada, Çad Başbakanı Kalzeubet Pahimi Deubet ile görüşme yaptı. Yaklaşık 1 saat süren görüşme basına kapalı olarak gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Şeb-i Arus törenlerini izlemek için kente gelen aralarında yabancı konuklarında bulunduğu davetlilerin katıldığı Valilik tarafından verilen akşam yemeğine katıldı.

DAVUTOĞLU: "VUSLAT BİZDE VARLIK BİLİNCİNİN OLUŞMASI DEMEK"

Yemeğe katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mevlana'nın 741'inci Vuslat Yıldönümü nedeniyle biraya geldiklerini belirterek, "Vuslat ve Şeb-i Arus, bizde varlık bilincinin oluşmasını teşkil eder" dedi.

17 ARALIK YOLSUZLUK OPERASYONU

Başbakan Davutoğlu, konuşmasında Mevlana'nın felsefesine değindi. Vuslat yıldönümünde millet ile devletin de buluştuğunu belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçen yıl yapılan 17 Aralık yolsuzluk operasyonunu eleştirip, şunları söyledi: "Siyasetimizdeki temel felsefeyi de 'millet ile devletin vuslatı buluşması' üzerine inşaa ediyoruz. Bu anlamda geçen yıl tam da bugün gerçekten hepimizi ciddi şekilde muhasebeye sevk edilen süreç başladı. 17 Aralık 2013'de. Tam da biz sayın Cumhurbaşkanımızla burada Konya'da tekrar Konyalılarla bir vuslat günü buluşmak için yola çıktığımızda Türkiye bazı çevreler, o vuslatı koparacak, o vuslatın anlamını kaydıracak bir başka oyunun içine girdiler. 17 Aralık'ın dışına anlam taşıyan bir komplonun, bir oyunun, düzenin parçası olarak Türkiye'nin geleceğini karartacak bir dizi olayların planlaması içine girdiler. Bugün bir yıl sonra tekrar bu bir yılın muhasebesini yaptığımızda geçen sene cumhurbaşkanımızla buraya geldiğimizde ben kendisini başbakanım diye hitap etmiştim. O bir yıl içinde yaşanan zorlu mücadele ve milli iradeye darbe vurma çabalarından sonra kendisine 10 Ağustos'ta tecelli eden milli iradenin bir işareti olarak sayın Cumhurbaşkanım Konya'ya hoş geldiniz demekten büyük onur duyuyorum."

17 ARALIK, BİZİM İÇİN SADECE ŞEB-İ ARUS VE VUSLAT OLARAK KALACAKTIR

17 Aralık'ın sadece Şeb-i Arus ve Vuslat yıldönümü olarak anılmaya devam edeceğini, kötü oyunların yıldönümü olarak anılmayacağını ifade eden Başbakan Davutoğlu, "Cumhurbaşkanımız ve muhterem eşleri geçen yıl burada bir taraftan o vuslatı, Şeb-i Arus'u yaşarken, hep beraber acaba karşı karşıya kaldığımız durumun ne olduğunu hem anlamak, hem de bir çerçeve içinde bu yeni duruma en doğru şekilde cevap vermek sorumluluğunu taşıyorduk. Bir taraftan derinli bir şekilde Şeb-i Arus'u yaşama arzusu içindeydik. Diğer taraftan da zihnimiz, acaba önümüzdeki aylarda, haftalarda ve yıllarda ülkemizin geleceği için hangi adımları atmak gerekir ki, bu çabalara akamete uğratılır millet ile devletin vuslatı hakim ve egemen kılınır sorusuyla iştigal ediyorduk. O günlerden bugünlere 17 Aralık'ın adını karalamak isteyen, 17 Aralık'ta neredeyse başka yıl dönümlerini hayal edenlerin, hayal ettiklerinin aksine başta sayın Cumhurbaşkanımızın o zaman başbakan olarak gösterdiği engin diyaret ve milletimizin bu çabalar karşısında kendi içinden çıkan temsilcilerine sahip çıkması, önce 30 Mart'ta sonra 10 Ağustos'ta çok güçlü bir milli irade dersi vermesiyle bütün bu oyunlar akamete uğradı. Bir kez da Konya'da 17 Aralık gününde, bizim için 17 Aralık, sadece Şeb-i Arus'tur, sadece vuslattır ve sadece Şeb-i Arus ve sadece vuslat olarak kalacaktır. O mübarek günde millet ile devletin buluşmasını, vuslatını engellemek isteyenler, bundan sonra hangi gerekçe ve hangi günde böyle bir çalışma içine girerlerse girsinler. Onların bütün çalışmalarına akamete çıkarmak bizim için ulvi görevdir" diye konuştu.

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erdoğan 'Bu Ülkeyi Hoca Görüntüsü Altındaki Şaklabanlara Asla Teslim Etmeyeceğiz (3) - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanlığı: Korona testi için belirlenen ücretten fazlasını alan özel hastanelere yaptırım uygulanacak, fazla alınan ücret iade edilecek Sokak ortasında iki kadını darp etti, tokat sesleri sokaklarda yankılandı! O anlar kamerada Guatemala'da hükümet karşıtı düzenlenen protestolarda Kongre binası ateşe verildi 'İkiye tam bölünemeyen sayıyı' bilebilmek için jokerlerini kullanan yarışmacı sosyal medyanın gündemine oturdu Yaşlı kadını domuz bağı ile öldürüp çuvala koyan canilerin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı Kestiği kedi ile yakalanan kadının sözleri kan dondurdu: Yıllardır yiyorum Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Alaattin Çakıcı'ya tepki: Kabul edilebilir değil Acun Ilıcalı, sosyal medyadaki küfürlü içerikleri nedeniyle MasterChef yarışmacısı Uğur Yılmaz Deniz'i kovdu