Erdoğan'dan Ara Güler Mesajı - Son Dakika

Erdoğan'dan Ara Güler Mesajı

18.10.2018 10:01
Erdoğan'dan Ara Güler Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ara Güler'in vefatı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ara Güler'in vefatı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ara Güler'in vefatı nedeniyle yayımladığı taziye mesajında, "Fotoğraf sanatı alanında Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan Ara Güler'in vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Büyük sanatçılar, vefatlarından sonra da geride bıraktıkları eserleriyle yaşamaya devam ederler. Objektifiyle tarih yazan Ara Güler'i de işte böyle bir büyük sanatçı olarak görüyorum. Kendisine Master of Leica unvanı da verilmiş olan Güler, dünyanın önemli haber ajansları ve yayınlarında ülkemizi en iyi biçimde temsil etmiştir. Winston Churchill'den Bertrand Russell'a, Indira Gandi'den Salvador Dali'ye, Alfred Hitchcock'tan Picasso'ya birçok tarihi kişiyle gerçekleştirdiği foto röportajlar asla hafızlardan silinmeyecektir. Dünyanın önemli müze ve koleksiyonlarında yer alan eserleri ve milyonlara ulaşan fotoğraf albümlerinin yanı sıra, kıymetli bir insan olarak hayatımızda bıraktığı derin izlerle de Ara Gürel ustayı daima saygıyla hatırlayacağız. Yakın geçmişte objektifine yansıma mutluluğunu yaşadığım değerli sanatçımızın vefatından duyduğum derin üzüntüyü bir kez daha ifade ediyor, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

(İHA)

Çocuk gülerse dünya güler Çocuk gülerse dünya güler TÜ Rektörü, yeni mezun meslektaşlarına 'en iyi ilacın güler yüz olduğu' tavsiyesinde bulundu TÜ Rektörü, yeni mezun meslektaşlarına 'en iyi ilacın güler yüz olduğu' tavsiyesinde bulundu Başkan Güler: 'Semt halı sahaları gençlerin yeni spor adresi olacak' Başkan Güler: 'Semt halı sahaları gençlerin yeni spor adresi olacak'
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Erdoğan'dan Ara Güler Mesajı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement