Son Dakika Haberleri: Erdoğan, Arap Bakan'ın Hadsiz Mesajına Arapça Cevap Verdi: Had Bilmez

Erdoğan, Arap Bakan'ın Hadsiz Mesajına Arapça Cevap Verdi: Had Bilmez

10 ay önce

Erdoğan BAE'nin Dışişleri Bakanı'nın seviyesiz paylaşımına anladığı dilden cevap verdi: Bazı ülkelerin kimi had bilmez, tarih bilmez, diplomatik nezaket bilmez yöneticileri mücadeleye gölge düşüremez.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı'nın açıklamalarına tepki göstererek, "Bazı ülkelerin kimi had bilmez, tarih bilmez, diplomatik nezaket bilmez yöneticileri, ne Arap halklarıyla olan kardeşliğimize ne de Rabbimizin rızası ve Peygamberimizin şefaati uğrunda verdiğimiz mücadeleye gölge düşüremez. Uhuvvetten nasibi almamış olanların hezeyanları, Türkleri de, Arapları da, Kürtleri de, Farisileri de, diğer Müslümanları da bağlamaz. Müslüman olmanın birleştiriciliği hepimize yeter" dedi.

TWİTTER'DAN HEM TÜRKÇE, HEM ARAPÇA MESAJ YAYINLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı'nın Medine müdaafasına ilişkin yaptığı açıklamalarına sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından Türkçe ve Arapça paylaşımlarda bulunarak bir tepki daha gösterdi. Erdoğan'nın paylaşımları şu şekilde: "Arap halkları, tıpkı Orta Asya'daki, tıpkı Balkanlardaki, tıpkı Kafkasya'daki, tıpkı diğer bölgelerdeki kardeşlerimiz gibi bizim canımızdır, ciğerimizdir, gönüldaşımızdır, yoldaşımızdır. Millet olarak, Rabbimizin rızası ve Peygamber Efendimizin hatırası uğruna, kutsal toprakları korurken döktüğümüz kanların her damlası bizim için şereftir, şandır, inşallah dar-ı bekada şefaat vesilemizdir."

"HAD BİLMEZ, TARİH BİLMEZ"

"Bazı ülkelerin kimi had bilmez, tarih bilmez, diplomatik nezaket bilmez yöneticileri, ne Arap halklarıyla olan kardeşliğimize ne de Rabbimizin rızası ve Peygamberimizin şefaati uğrunda verdiğimiz mücadeleye gölge düşüremez. Uhuvvetten nasibi almamış olanların hezeyanları, Türkleri de, Arapları da, Kürtleri de, Farisileri de, diğer Müslümanları da bağlamaz. Müslüman olmanın birleştiriciliği hepimize yeter."

MESNETSİZ İFADELERİ PAYLAŞTI

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed, sosyal medya hesabından başka bir kullanıcıya ait küstahça ifadeler içeren mesajı paylaştı. Bakan'ın paylaştığı mesajda şu küstah yorum yapıldı:

"1916 yılında Türk Fahri Paşa'nın Medinetü'l Münevvere halkının hakkına girdiğini ve onların mallarını çaldığını, onları kaçırdığını, Şam'dan İstanbul'a 'Seferberlik' ilan ederek , Medine'deki el yazması eserleri çaldığını biliyor muydunuz? İşte Erdoğan'ın dedelerinin Müslüman Araplarla ilişkisi buydu."

Medine'yi Çekirge Yiyerek Müdafaa Eden Çöl Kaplanı Fahreddin Paşa Kimdir?
Türkiye ve Erdoğan'a Hakaret Eden BAE Bakanı'na AK Parti'den Sert Tepki: İhanet!
Medine Kahramanı Fahreddin Paşa'ya Hakarete, Erdoğan'dan Tepki: Senin Ecdadın Neredeydi?
BAE'li Bakanın Fahreddin Paşa Tweeti'ne Türkiye'den Bir Tepki Daha: Utanç Verici
Türkiye ve Erdoğan'a Hakaret Eden BAE Dışişleri Bakanı'na, Kalın'dan Tarih Dersi
Bilecik'te 'İnsanlık Ölmemiş' Dedirten Olay Trump'tan Yeni Türkiye Açıklaması: Yaptırımlar Konusunda Anlaşma Yapmadık

İstanbul Sultanbeyli'de Çocuğa Yaptırılan Hırsızlık Anbean Kamerada!