Son Dakika Haberleri: Erdoğan'dan Peş Peşe Telefonda Afrin Diplomasisi! Putin'den Sonra Ruhani İle Görüştü

Erdoğan'dan Peş Peşe Telefonda Afrin Diplomasisi! Putin'den Sonra Ruhani İle Görüştü

11 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'e Esad rejiminin asker göndereceği iddiaları üzerine Rusya Devlet Başkanı Putin'in ardından İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, başta Afrin ve İdlib olmak üzere Suriye meselesindeki son gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

RUHANİ'DEN ÖNCE PUTİN'LE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani'den önce Rusya Devlet Başkanı Putin'le telefonda görüşmüş; görüşmede, Esad Rejimi'nin Afrin'e girmesi halinde sonuçlarının olacağını söyledi. Erdoğan Zeytin Dalı Harekatı'nın planlandığı gibi devam edeceği vurgusunu yaptı. Moskova yönetimi ise Zeytin Dalı Harekatı'nın haklılığını kabul etti.

BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNDULAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede, terör unsurlarına karşı verilen mücadelede işbirliğinin önemi vurgulandı.

İki lider, Suriye meselesine çözüm bulmaya yönelik çabalar çerçevesinde Astana süreci ve Soçi Kongresi'ne de değindiler.

İRAN HALKINA TAZİYELERİNİ İLETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme vesilesiyle, İran'da yolcu uçağının düşmesi neticesinde hayatını kaybedenler için Ruhani'nin şahsında tüm İran halkına taziyelerini de iletti.
Uyanık Biletçi, Tezgahındaki Kuş Sayesinde Cirosunu İkiye Katladı Metin Hara'yla Ayrıldığı İddia Edilen Adriana Lima, Loris Karius ile Takipleşmeye Başladı

Karısının Patronuna "Eşimle İlişkin Var mı?" Diye Soran Kocayı Mahkeme Affetmedi