Son Dakika Haberleri: Erdoğan'dan Türkiye'yi Ortadoğu Devleti Olarak Gören Profesöre Ağır Sözler: Nefret Ediyorum

Erdoğan'dan Türkiye'yi Ortadoğu Devleti Olarak Gören Profesöre Ağır Sözler: Nefret Ediyorum

6 gün önce

Türkiye'nin Batı'dan koparak Ortadoğu devleti olduğunu ifade eden Prof. Bahadır Erdem'i sert sözlerle eleştiren Erdoğan, "Senin her yerin profesör olsa ne yazar" dedi.

CNN Türk canlı yayınında ekrana gelen "Türkiye'nin Gündemi" programında  İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.  Bahadır Erdem'in yorumuna  Cumhurbaşkanı Erdoğan sert sözlerle karşılık verdi.

"TÜRKİYE ORTADOĞU DEVLETİ OLARAK KABUL EDİLİYOR"

Önceki gün canlı yayında  Türkiye'nin Batı'dan koparak artık bir Ortadoğu devleti olduğunu ifade eden Erdem, " Türkiye son yıllarda Ortadoğu devleti olarak kabul ediliyor.  Türkiye, dünya devletleriyle aynı ligde değil" ifadelerine yer vermişti.

"SENİN HER YERİN PROFESÖR OLSA NE YAZAR"

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Valiler Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, Prof. Erdem'in sözlerine "Batı'dan tamamen kopmuş, Ortadoğu'ya sığınmış bir  Türkiye var diyor. Bakıyorsun önünde de bir Prof yazıyor. Bunlar haddini bilmiyor. Senin her yerin profesör olsa ne yazar ya. Sen bir defa neyi konuştuğunu,  Türkiye'nin bulunduğu konumu bilmeyecek kadar acizsiniz" şeklinde karşılık verdi.

"İZLEYİNCE NEFRET EDİYORUM"

Eleştirilerini daha da sertleştiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Televizyonda bunları izleyince nefret ediyorum. Bunlardan çıkan öğrenciden hiçbir şey olmaz. O öğrenciler, bu tür hocalardan da nefret ediyordur."

Erdoğan "Kendini Bilmez Büyükelçi" Deyip ABD'ye Çattı: Size Muhtaç Değiliz
Erdoğan'dan Bakana Talimat: Sig Sauer Silahı Emniyet Teşkilatımızda Kullanılmayacak


Rusya ile Türkiye Domates Konusunda Anlaştı! 1 Aralık'ta İhracat Başlayacak Erdoğan, "Büyük Bir Senaryo ile Karşı Karşıyayız" Deyip Tehlikeyi Açıkladı: Terör Kuşatması Var
Salonda Kerkük Türküsünün Çaldığını Duyan Erdoğan Böyle Seslendi: Kesmeyin Şunu Dinleyelim Başbakan Duyurdu: TEOG'un Yerine Gelecek Yeni Sistem, 1 Hafta İçinde Açıklanacak