Son Dakika Haberleri: Erdoğan, Diyarbakır'da Toplu Nikah Töreninde

Erdoğan, Diyarbakır'da Toplu Nikah Töreninde

4 yıl önce

400 çiftin nikahının kıyıldığı törende Başbakan Erdoğan, Mesut Barzani, Leyla Zana, Mehdi Eker ve Fatma Şahin şahitlik yaptı.

Erdoğan, Diyarbakır'da Toplu Nikah Töreninde, System.String[]

Diyarbakır bugün tarihi bir güne şahitlik etti. Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'da yaptığı tarihi konuşmada, "Dağdakilerin indiğini, cezaevlerinin boşaldığını göreceğiz." dedi. Erdoğan ilk kez Kürdistan kelimesini kullandı ve ''Kuzey Irak Kürdistan Bölgesi'ndeki değerli kardeşlerimizi muhabbetle selamlıyorum.'' dedi. 

Törenin ardından Başbakan Erdoğan ile  Mesut Barzani,  Dicle Üniversitesi'nde yapılan toplu nikah törenine katıldı. Erdoğan ve Barzani nikah töreninde çiftlerin şahitliğini yaptı. 

GÜVENLİK KORDONUNDAN GEÇTİLER

Diyarbakır'da Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı toplu nikah töreniyle nikahları kıyılacak çiftler salona girmeden önce güvenlik kordonundan geçti.

Diyarbakır'da Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı toplu nikah töreniyle nikahları kıyılacak çiftler, törenin düzenleneceği  Dicle Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'na geldi. Gelin ve damatlar spor salonuna girerken alınan yoğun güvenlik önlemleri de dikkat çekti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından  Dicle Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenecek toplu nikah törenine katılan gelin ve damat adayları kapıda güvenlik tarafından arandıktan sonra salona girdiler.

DİYARBAKIR BULUŞMASINDAN BÜTÜN DETAYLAR

400 ÇİFT EVLENDİ

Bugün düzenlenen törenle 400 çift evlendi. Çiftlerin şahitliğini  Leyla Zana, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Mehdi Eker ile Aile Bakanı  Fatma Şahin yaptı.  Leyla Zana ile  Mehdi Eker, 'Şahit misiniz?' sorusuna Kürtçe cevap verdiler.

"EN AZ 4 ÇOCUK"

Nikahta konuşan Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "Sizden bir şey ricam ediyorum. Nasihatimı biliyorsunuz. Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur dengi, dört olur bereket olur, gerisi Allah kerim. Demek ki en az dört çocuk. Nikah defterini kızlarımıza veriyoruz çünkü aradığında bulursun. Allah mutluluklarını daim etsin inşallah."

TATLISES VE ŞİVAN'DAN DÜET

Konuşmanın ardından nikah defterlerini Barzani ve Erdoğan verdi. Bu sırada Tatlıses ve Şıvan Perwer sahneye geldi. İkiliyi sahneden gören Erdoğan "Ne iyi ettiler de geldiler." diye konuştu.

Erdoğan'ın bu sözleri üzerine Perwer, "Başbakanın dediği gibi çocuk yapın çocuk." ifadelerini kullandı.

Sahnedeki diyalogların ardından İbrahim Tatlıses ve Şivan Perwer söyledikleri türkülerle salondakileri coşturdu.Bodrum Depremini Sokak Köpekleri 4 Dakika Önce Fark Etti Otobüsün Önünü Kesen 15 Saldırgan, 5 Askeri Bayıltana Kadar Dövdü
Deprem Uzmanından Korkutan Yorum: Gündüz Olsaydı Denizden Ceset Toplardık