Son Dakika Haberleri: Erdoğan'dan ABD'ye Rest: Sizin Afganistan'da, Irak'ta Süreniz Bitti mi?

Erdoğan'dan ABD'ye Rest: Sizin Afganistan'da, Irak'ta Süreniz Bitti mi?

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Operasyonun kapsamı ve süresi sınırlı olmalı" diyen ABD'ye rest çekti: Afganistan'da sizin süreniz belli oldu mu? Ne zaman iş biterse, çekilmesini biliriz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Ankara Sanayi Odası Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Amerika diyor, süre belli olmalı, fazla uzun olmamalı. Afganistan'da sizin süreniz belli oldu mu? Irak'ta bitti mi bu süre? Hala Irak'tasınız. Böyle bir savaş, matematik bir olay değil ki. Nasıl böyle bir şey sorarsınız?" dedi.

ABD'YE YANIT: AFGANİSTAN'DA SİZİN SÜRENİZ BELLİ OLDU MU?

Erdoğan şunları söyledi:

"Sürekli Başbakanımız, Genelkurmay Başkanımız, kuvvet komutanlarımız iletişim halindeyiz. Afrin operasyonu, Fırat Kalkanı gibi hedeflerine ulaştığında sona erecektir. Amerika diyor, süre belli olmalı, fazla uzun olmamalı. Afganistan'da sizin süreniz belli oldu mu? Irak'ta bitti mi bu süre? Hala Irak'tasınız.

"KİMSEDEN İCAZET ALMAYIZ"

Böyle bir savaş, matematik bir olay değil ki. Nasıl böyle bir şey sorarsınız? Ne zaman iş biterse bizim orada durmaya da merakımız yok, çekilmesini biliriz. Bunun için birilerine icazet alma gibi derdimiz de yok. Bunu da bilmeniz lazım. Bölgenin gerçek sahibi olan kardeşlerimizin huzur ve güven içinde yaşayabilecekleri bir yer haline getirilmesi hususunda çalışmalar başlatılacaktır."

ABD'den Afrin'le İlgili Yeni Açıklama: Operasyon Sınırlı Olmalı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hatay'da Enerji Santralimize Havan Atıldı, 1 Şehidimiz Var
AK Parti'nin Genç Milletvekili Rümeysa Kadak, Kaç Yaşında Emekli Olacağını Duyurdu Evlenmek Üzere Olduğu Kadını Başka Biriyle Gören Adam Cinnet Getirdi

Suudi Arabistan Konsolosluğunda Hareketli Anlar Yaşandı