Son Dakika Haberleri: Erdoğan: Hırsızlık Babadan Oğula Geçer

Erdoğan: Hırsızlık Babadan Oğula Geçer

5 yıl önce

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası Başbakan Erdoğan'ın 1994 yılında yaptığı konuşma, sosyal medyada en çok paylaşılan videolar arasına girdi.

Erdoğan: Hırsızlık Babadan Oğula Geçer, System.String[]

İstanbul'da aralarında ünlü isimlerin ve işadamlarının da bulunduğu kişilerin evlerine baskın düzenlendi. Gözaltına alınanlar arasında işadamı Ali Ağaoğlu, kabinedeki üç ayrı bakanın oğulları, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan ve Ebru Gündeş'in eşi iş adamı Reza Zarrab'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

SOSYAL MEDYA YIKILIYOR

Türkiye gündemini sarsan operasyonun yankıları devam ederken, sosyal medyadan da konuya ilişkin çarpıcı paylaşımlar yapılıyor. Bunlardan biri de Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde yapmış olduğu konuşma.

ERDOĞAN'IN 19 YIL ÖNCEKİ SÖZLERİ

Erdoğan, coşkulu konuşmasında "Bugüne kadar evladından hırsızlık öğrenen baba görmedim, duymadım. Hırsızlık babadan oğula geçer" şeklinde bir ifade kullanıyor. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası, Erdoğan'ın 1994 yılında yapmış olduğu bu konuşma paylaşım rekorları kırıyor.Türkiye'ye Ateş Açan Terörist Öldürüldü, Bulunduğu Bina Delik Deşik Edildi ÖSO, PYD/PKK'lı Teröristlerle Çatışmaya Girdiği Burseya Dağı'ndan Çekildi!
BM'deki Kritik Afrin Toplantısı Sonrası Fransa'dan Türkiye'ye İtidal Çağrısı Geldi