Son Dakika Haberleri: Erdoğan: Hırsızlık Babadan Oğula Geçer

Erdoğan: Hırsızlık Babadan Oğula Geçer

4 yıl önce

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası Başbakan Erdoğan'ın 1994 yılında yaptığı konuşma, sosyal medyada en çok paylaşılan videolar arasına girdi.

Erdoğan: Hırsızlık Babadan Oğula Geçer, System.String[]

İstanbul'da aralarında ünlü isimlerin ve işadamlarının da bulunduğu kişilerin evlerine baskın düzenlendi. Gözaltına alınanlar arasında işadamı  Ali Ağaoğlu, kabinedeki üç ayrı bakanın oğulları,  Halk Bankası Genel Müdürü  Süleyman Aslan ve  Ebru Gündeş'in eşi iş adamı  Reza Zarrab'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

SOSYAL MEDYA YIKILIYOR

Türkiye gündemini sarsan operasyonun yankıları devam ederken, sosyal medyadan da konuya ilişkin çarpıcı paylaşımlar yapılıyor. Bunlardan biri de Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde yapmış olduğu konuşma.

ERDOĞAN'IN 19 YIL ÖNCEKİ SÖZLERİ

Erdoğan, coşkulu konuşmasında "Bugüne kadar evladından hırsızlık öğrenen baba görmedim, duymadım. Hırsızlık babadan oğula geçer" şeklinde bir ifade kullanıyor. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası, Erdoğan'ın 1994 yılında yapmış olduğu bu konuşma paylaşım rekorları kırıyor.


Son Dakika! İran Askeri Sınırda Türk Vatandaşını Vurdu Deniz Akkaya, Arkadaşının Oğluyla Aşk Yaşıyor
Kudüslü Alimler'den Mescid-i Aksa'ya Girme Çağrısı