Son Dakika Haberleri: Erdoğan'ı Selamlayan F-16 Pilotu, FETÖ Kumpasına Kurban Gidip Görevden Alınmış

Erdoğan'ı Selamlayan F-16 Pilotu, FETÖ Kumpasına Kurban Gidip Görevden Alınmış

5 ay önce

15 Temmuz anma törenine giderken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a F-16 ile eşlik eden Hava Albay Mete Kuş'un, FETÖ kumpasıyla bir dönem görevinden alındığı ortaya çıktı.

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri ve  Konya 3'üncü Ana Jet Üssü'ndeki yapılanmasını deşifre ettiği için bir dönem görevinden alınan Hava  Pilot Albay Mete Kuş, şimdilerde  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın havadaki koruma ekibinin başında yer alan isim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Ana' uçağı ile seyahat ederken en güvendiği isim olan Albay Kuş, anı zamanda 3'üncü Ana Jet Üssü'nde Hava Harekât ve 132'nci Filo'nun komutanlığını da yapıyor.

ERDOĞAN'DAN SELAMLAMA

15 Temmuz günü  Cumhurbaşkanı'nın  Ankara'dan  İstanbul seyahatine F-16 ile eşlik eden Hava  Pilot Albay Kuş'a,  Cumhurbaşkanı Erdoğan uçak içinden el sallayarak selam vermiş ve yanındakilere "Bu bizim Mete" demişti.

Cumhurbaşkanı'nın selamı üzerine Albay Kuş da, F-16 ile 'Ana' uçağının kanadına kadar yaklaşarak bu selama karşılık vermişti.

ERDOĞAN'A PİLOT SAATİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Pilotlar Günü nedeniyle 26 Nisan 2017 tarihinde,  Konya 3. Jet Üssünde görev yapan Albay Mete Kuş ve ekibini kabul etmişti.  Cumhurbaşkanı Hava Koruma ekibinin komutanı olan Albay Mete Kuş, kabulde  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a pilot saati hediye etmişti.(Kaynak:  Sabah)


Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Babası ve Sevgilisinin İşkencesine Uğrayan Küçük Kız: Canım Çok Acıyordu Tramvaydaki Sosyal Deney Kontrolden Çıkınca Az Daha Dayak Yiyecekti
Acun Ilıcalı'nın İlk Göz Ağrısı Banu, İlk Kez Canlı Yayında!