Dolar fırlayınca Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut Merkez Bankası Başkanı'na yüklendi: Umarım anlamıştır - Son Dakika

Dolar fırlayınca Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut Merkez Bankası Başkanı'na yüklendi: Umarım anlamıştır

26.02.2021 12:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut, dün akşam dolarda yaşanan sert hareketlilik sonrası isim vermeden Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ı eleştirdi. Bulut, "Umarım, bu yaşananlardan, birileri faiz arttırmak ile kurun kalıcı düşürülemeyeceğini sadece ülkesinin kaynaklarını kısa vadede sömürttüğünü anlamıştır" dedi.

Doların 6,90 TL'den üç günde 7,40 TL'nin üzerine tırmanmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ınBaşdanışmanı ve Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut'tan bir yorum geldi. Bulut, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada isim vermeden Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'a yüklendi.

"UMARIM BİRİLERİ ANLAMIŞTIR"

Twitter'dan açıklama yapan Bulut, "Bu akşam (25 Şubat) Amerikan piyasalarında yaşananlar çok önemli. ABD 10 yıllık faizi yüzde 1,6 üstünü gördü. Umarım, bu yaşananlardan, birileri özellikle birileri, faiz arttırmak ile kurun kalıcı düşürülemeyeceğini sadece ülkesinin kaynaklarını kısa vadede sömürttüğünü anlamıştır!!" dedi.

Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut'tan Merkez Bankası Başkanı'na yüksek faiz eleştirisi

"FAİZİ YÜKSELTMEKLE PARANIN DEĞERİ KORUNAMIYOR"

Peş peşe paylaşım yapan Bulut, "Gelişmekte olan piyasalarda merkez bankası en yüksek faizi veren Türkiye. Bu gece parası en çok değer kaybeden Türkiye… Anlamı çok açık; faizi yükseltmek ile paranın değeri korunamıyor!" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut'tan Merkez Bankası Başkanı'na yüksek faiz eleştirisi

AĞBAL 4 AYDA 675 BAZ PUAN FAİZ ARTIRDI

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, göreve geldiğinde faizler yüzde 10,25 seviyesindeydi. Ağbal başkanlığındaki Merkez Bankası 2020 Kasım ayında gerçekleştirilen PPK toplantısında faizi 475 baz puan artırarak yüzde 15'e çıkarmıştı. 2020 Aralık ayında 200 baz puanlık daha artış yapan Merkez Bankası, faizi yüzde 17'ye yükseltmişti. Böylece Ağbal, 4 aylık görev süresince 675 baz puanlık faiz artırmış oldu.

Dolar fırlayınca Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut Merkez Bankası Başkanı'na yüklendi: Umarım anlamıştır

Son Dakika Ekonomi Dolar fırlayınca Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut Merkez Bankası Başkanı'na yüklendi: Umarım anlamıştır - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Kahraman yüzbaşı intihara kalkışan genç kızı böyle kurtardı Kahraman yüzbaşı intihara kalkışan genç kızı böyle kurtardı Dağınık olduğu gerekçesiyle kendisini uyaran dedesini döverek öldürdü Dağınık olduğu gerekçesiyle kendisini uyaran dedesini döverek öldürdü Montrö bildirisini imzaladığı için ayağına elektronik kelepçe takılan Emekli Amiral Kıyat: Beynim ölünceye kadar özgür Montrö bildirisini imzaladığı için ayağına elektronik kelepçe takılan Emekli Amiral Kıyat: Beynim ölünceye kadar özgür Art arda sıralanıp konvoy oluşturan tırtılları uzaktan gören vatandaşlar yılan gördüğünü zannetti Art arda sıralanıp konvoy oluşturan tırtılları uzaktan gören vatandaşlar yılan gördüğünü zannetti Büyük skandal! Bosna'nın haritadan silinmesini öngören belge ortaya çıktı, Türkiye detayı dikkat çekti Büyük skandal! Bosna'nın haritadan silinmesini öngören belge ortaya çıktı, Türkiye detayı dikkat çekti İbrahim Tatlıses'ten büyük Deniz Seki gafı: Davul gibi olmuşsun İbrahim Tatlıses'ten büyük Deniz Seki gafı: Davul gibi olmuşsun Yeni yaşını kutlayan Duygu Özaslan'dan süper minili ve derin dekolteli poz Yeni yaşını kutlayan Duygu Özaslan'dan süper minili ve derin dekolteli poz Prens Philip'i tanrıları kabul eden kabile, cenaze töreni için hazırlık yapıyor Prens Philip'i tanrıları kabul eden kabile, cenaze töreni için hazırlık yapıyor