Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu - Son Dakika

Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu

26.10.2020 17:11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransız ürünlerine yönelik boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu. Medya devleri, haberleri son dakika olarak servis etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı etkinliğinde sarf ettiği "Buradan milletime sesleniyorum, sakın Fransız mallarını satın almayın" sözleri dünya medyasında son dakika olarak duyuruldu. Reuters, Sputnik, BBC ve AFP haber ajansından geçilen son dakika duyurusunda, "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkleri Fransız mallarını boykot etmeye çağırdı " denildi.

BLOOMBERG: ERDOĞAN, FRANSIZ ÜRÜNLERİNİ BOYKOT ETMEYE ÇAĞIRIYOR

Bloomberg'ın Ortadoğu hesabından yapılan haberde ise Erdoğan'ın çağrısını "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müslümanlara karşı düşmanca bir tutum olduğunu söyleyerek Fransız ürünlerini boykot etmeye çağırıyor" şeklinde duyurdu.

AB TEMSİLCİSİ FONTELLES: TÜRKİYE, TEHLİKELİ ÇATIŞMAYI DURDURMALI

Guardian'da yapılan "Macron'un Muhammet Peygamber karikatürlerine verdiği destek ardından İslam dünyasında öfke yayılıyor" haberinde Erdoğan'ın boykot çağrısına yer verildi. Haberde, "AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell Fontelles, Türkiye'yi bu tehlikeli çatışmayı durdurmaya çağırdı. Erdoğan ise Türkiye'deki Fransız ürünlerini tamamen boykot etme çağrısında bulundu" denildi.

THE NEW ARAB: MACRON'A AŞAĞILAYICI BİR DARBE VURDU

The New Arab haber sitesi, "Erdoğan, Fransız ürünlerini boykot çağrılarının 'radikal bir azınlığın' işi olduğunu söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a ikinci bir aşağılayıcı darbe vurdu." dedi.

Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu
Son Dakika! Erdoğan'dan Fransız malları için boykot çağrısı: Sakın satın almayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları

Son Dakika Ekonomi Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları