Erdoğan: K.ırak'a Operasyon Masada - Son Dakika

Erdoğan: K.ırak'a Operasyon Masada

20.06.2007 18:05
Erdoğan: K.ırak'a Operasyon Masada, System.String[]

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak ile ABD'nin Irak'ın Kuzeyinde Üslenen Terör Örgütü PKK Sorunuyla İlgili Adımlar Atması Gerektiğini, Çünkü Bunun Terörizme Karşı Bir Mücadele Konusu Olduğunu Belirtti. Erdoğan, İcap Ettiğinde Türkiye'nin Gerekli Adımları Atacağını, Sınır Ötesi Operasyonun Masada Olduğunu Söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak ile ABD'nin Irak'ın kuzeyinde üslenen terör örgütü PKK sorunuyla ilgili adımlar atması gerektiğini, çünkü bunun terörizme karşı bir mücadele konusu olduğunu belirtti. Erdoğan, icap ettiğinde Türkiye'nin gerekli adımları atacağını, sınır ötesi operasyonun masada olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan, Ağrı'ya giderken uçakta Reuters ajansına verdiği demeçte, “Konuyla ilgili ilk önce komşumuz Irak ve ABD adımlar atmalı çünkü bu terörizme karşı mücadele konusu” dedi.

Bağdat ve Washington'ın terör örgütüyle mücadele konusunda taahhütlerine uyacaklarına güvenip güvenmediği yönündeki soru üzerine Erdoğan, bu konuda olumlu bakmayı istediğini kaydetti. Başbakan Erdoğan, “TSK ile görüşmelere devam ediyoruz. İcap ettiğinde gerekli adımları (sınır ötesi operasyon) atacağız, çünkü terör örgütü PKK'nın daha fazla saldırı düzenlemesine izin veremeyiz” diye konuştu.

Reuters bu demeci, abonelerine “Türk Başbakanı Irak'a sınır ötesi operasyonun masada olduğunu söyledi” başlığıyla duyurdu.

"367 SANDALYEYE DOĞRU GİDİYORUZ"

Erdoğan, 22 Temmuz seçimlerinden sonra parlamentoda üçte iki çoğunlukla iktidar olmayı ve seçimlerden sonra AB reformlarını hızlandırmayı ümit ettiğini söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan, “Halk adına konuşamam, ancak mitinglerden edindiğim izlenime göre buna (367 sandalye) doğru gidiyoruz” dedi.

Seçim sürecinin reformları bir nebze yavaşlattığını kaydeden Erdoğan, ancak seçimden sonra tam hızla ilerleyeceğini söyledi.

"SARKOZY İLE GÖRÜŞTÜM"

Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin AB'ye üyelik müzakerelerini durdurmasını ya da kriterleri değiştirmesi bekleyip beklemediği yönündeki soruya da Erdoğan, “Böyle bir sezgisi bulunmadığı, bu sürecin sorunları olacağı, ancak yakında Sarkozy ile görüştüğünü ve bunun olumlu bir görüşme olduğu” yanıtını verdi.

"SİYASETİN MERKEZİNDEYİZ"

Erdoğan, partisinin gizli İslami gündemi olduğuyla ilgili suçlamaları reddederek, “partisinin dine dayanmadığını açıkça söylediğini, rakiplerinin bu etiketi kendilerine yapıştırmaya çalıştığını” söyledi. Başbakan Erdoğan, “Biz siyasetin merkezindeyiz ve hiçbir taraftaki aşırı unsurlarla işimiz yok” diye konuştu.

"İSTİKRARA İÇİN TAK PARTİ HÜKÜMETİ ŞART"

Yeniden iktidar olmaları durumunda sıkı mali disiplin dahil yürürlükteki ekonomik politikalara bağlı kalacaklarını ifade eden Erdoğan, siyasi ve ekonomik istikrara ihtiyaç olduğunu ve şimdiki uygulamaları devam ettirmek için yine tek parti hükümetine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Partisinin, ekonomide liberalleşme taahhütlerinden geri adım atmayacağını belirten Erdoğan, “muhalefet partilerinin kendilerini eleştirdiğini çünkü onların kendilerinin yaptığı özelleştirmeyi yapmadıklarını” ifade etti.

Erdoğan: K.ırak'a Operasyon Masada

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Erdoğan: K.ırak'a Operasyon Masada - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti Elini kıyma makinesine kaptıran asker, 2 saatlik operasyonla kurtarıldı Durak dışında olduğu için kendisini almayan şoföre kızan kadın taksiyle takip ettiği otobüsü kırmızıya boyadı Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi Macron'dan skandal provokasyon! Peygamberimize hakaret içeren karikatürler kamu binalarına yansıtıldı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor