Erdoğan Tezic, Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Erdoğan Tezic, Son Yolculuğuna Uğurlandı

25.04.2017 17:21

Erdoğan Tezic, son yolculuğuna uğurlandıİSTANBUL - YÖK Eski Başkanı ve Galatasaray Lisesi Eski Müdürü Erdoğan Teziç, son yolculuğuna uğurlandı.

Erdoğan Tezic, son yolculuğuna uğurlandı

İSTANBUL - YÖK Eski Başkanı ve Galatasaray Lisesi Eski Müdürü Erdoğan Teziç, son yolculuğuna uğurlandı.

Galatasaray Üniversitesi Kurucuları arasında yer alan, bir dönem Galatasaray Voleybol Takımı'nda da forma giyen, YÖK eski Başkanı Erdoğan Teziç için ilk tören üniversitenin Ortaköy'deki yerleşkesinde düzenlendi. Törene üniversitesinin akademik kadrosu ve öğrencileri tam kadro katıldı. Teziç'in Türk Bayrağına sarılı tabutu üniversite bahçesine getirildi.

Törene, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan törende konuşan Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Ertuğrul Karsak "Galatasaray sevgisiyle yaşayan bir büyüğümüzdü. Klasik şıklığı, ciddi, bir o kadar da espirili üslubuyla her zaman hatırlanacak" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ise "8 sene Galatasaray Lisesi müdürlüğünü yapmış ve zorlu bir dönemin ardından Lisenin Türkiye'nin en üst seviyesine gelmesinde büyük katkısı olmuş, bu üniversitede rektörlük yapmış, hukuk fakültesini Türkiye'nin en iyi Hukuk Fakültesi arasına sokmuştur " ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Ortaköy Mecidiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Aşiyan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Erdoğan Tezic, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Erdoğan Tezic, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Erdoğan Tezic, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Erdoğan Tezic, Son Yolculuğuna Uğurlandı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Erdoğan Tezic, Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika


Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Birlikte yaşayan iki sevgili arasında çıkan kavga kanlı bitti Uzun zamandır ortalarda olmayan Mehmet Çilingiroğlu, ABD'den bombayı patlattı: Koronanın kesin tedavisi bulundu Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim
20:42