Erdoğan Üstüner, Mersin Orman Bölge Ağaçlandırma Şube Müdürlüğüne Atandı - Son Dakika

Erdoğan Üstüner, Mersin Orman Bölge Ağaçlandırma Şube Müdürlüğüne Atandı

19.01.2012 12:20
Erdoğan Üstüner, Mersin Orman Bölge Ağaçlandırma Şube Müdürlüğüne Atandı, System.String[]

Erdemli Orman İşletme Müdürü Erdoğan Üstüner, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürlüğü görevine atandı.

Erdemli Orman İşletme Müdürü Erdoğan Üstüner, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürlüğü görevine atandı.

Beraberinde Mersin Fidanlık Müdürü Mehmet Can yüksel ve fidanlık şefi Sedat Yıldırım ile birlikte yeni seçilen Erdemli Muhtarlar Derneği başkanı Ömer Kılıç ile yönetim kurulunu ziyaret eden Üstüner, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Üstüner, Orman ve Su Bakanlığında yeni yapılanma nedeniyle, Çevre Orman İl Müdürlüğünün kapatılmasının ardından Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde yeniden yapılandırılan Ağaçlandırma Şube Müdürlüğü görevine getirildiğini belirtti.

Erdemli'de 4,5 yıl Orman İşletme Müdürlüğü görevinde bulunduğunu belirten Üstüner, eskiden olduğu gibi yeniden Toroslar'da ağaçlandırma, mera ıslahı, erozyon kontrolü ve ağaçlandırma çalışmalarına kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi.

Atamasının Mersin'e yapılmasına rağmen Erdemli'den hiç kopmadığını ve bu ilçeyi çok sevdiğini belirten Üstüner, amaçlarının Orman İşletme Müdürlükleri ile işletme şeflikleri ile daha verimli çalışacaklarını ve Toroslar'ı yeşillendirmeye devam edeceklerini söyledi.

Özellikle mera konusunda ciddi çalışmaların yapılacağını ifade eden Erdoğan Üstüner, bu çalışmayı yaparken de bölgedeki tüm Yörükler ve muhtarlarla işbirliği içinde olacaklarını kaydetti.

Mersin Fidanlıklar Müdürü Mehmet Can Yüksel de 2012 yılında il genelinde 11 milyon 100 bin fidan üretmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde Erdemli başta olmak üzere toplam 8 adet fidan üretim merkezinin bulunduğunu belirten Yüksel, "Geçen yıl 10 milyon idi bu yıl 11 milyon 100 bin adet olarak hedefledik. El birliği ile Torosları yemyeşil hale getireceğiz" dedi.

Erdemli Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Kılıç ise Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürü Erdoğan Üstüner, Mersin Fidanlıklar Müdürü Mehmet Can Yüksel ve fidanlık şefi Sedat Yıldırım'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

- MERSİN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Erdoğan Üstüner, Mersin Orman Bölge Ağaçlandırma Şube Müdürlüğüne Atandı - Son Dakika


Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar