Erdoğan, 'Yıldırım'ın Silivri'ye Gönderilmesini Ben Engelledim' Demiş - Son Dakika

Erdoğan, 'Yıldırım'ın Silivri'ye Gönderilmesini Ben Engelledim' Demiş

13.07.2015 12:23

HDP'li Celal Doğan ile sürpriz bir görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Aziz Yıldırım'ı da Silivri'ye göndereceklerdi, ben engel oldum." dediği öne sürüldü.

HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la Ak Saray'da görüştüğü ortaya çıkmıştı.

Görüşmeye ilişkin konuşan Doğan, 'koalisyon ve çözüm süreci' de dahil olmak üzere her konuyu konuştuklarını vurgulamış ancak ayrıntı vermemişti. Konuşulan konulardan birinin de Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın durumu olduğu ortaya çıktı. İkili arasındaki görüşmede Erdoğan'ın "Aziz Yıldırım'ı da Silivri'ye göndereceklerdi paraleller, ben engel oldum." dediği ileri sürüldü.

Sözcü gazetesinden Özlem Gürses bugün yayımlanan yazısında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Topuk Yaylası Tesisleri'nde gazetecilere verdiği yemekte masada konuşulanları aktarıyor. Gürses yazısında şunlara yer veriliyor:

AĞIR TOPLAR MASADA...

"FB camiasının 'ağır topları' ve yıllardır kulübü izleyen gazetecilerle akşam yemeği için sofrada buluşuyoruz. Mahmut Uslu, Önder Fırat, Sadettin Tantan ve Celal Doğan aynı masada! Güle eğlene sohbet ediyoruz. "Havuz medyası"ndan meslektaşlar İçişleri eski Bakanı Sadettin Tantan'a "paralel" işini soruyorlar, ben ise Celal Doğan'ın peşindeyim, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde neler konuşuldu? Sıkıştırıyorum. Ser verip sır vermiyor Celal Doğan, sadece Başkan'a "Cumhurbaşkanı sizden de söz etti" diyor. Kulak kesiliyoruz tabii! Saray'da Cumhurbaşkanı "Onu da Silivri'ye göndereceklerdi paraleller, ben engel oldum." demiş Başkan için…

TÜRKİYE'DE REJİM TEHLİKEDE

Aynı yazıda Aziz Yıldırım'ın şu sözlerine de yer veriliyor: " Türkiye'de hâlâ rejimin tehlikede olduğunu düşünüyorum. Bunu Silivri'de de söyledim, 'Memleket elden gidiyor' dedim. Siyasette, cumhuriyette ve demokraside seçimle gelenler seçimle giderler. Ama bu son 10 senede yaşadıklarımız içinde bulunduğumuz durumun bir sivil vesayet olduğunu gösterdi. En tehlikelisi de bu! Çünkü farkına bile varmadan Türkiye'de rejim değişecekti. Bu tehlike daha geçmiş değil bence, hâlâ devam ediyor, ama inşallah Türkiye'de bir gün biter bu."

Erdoğan, 'Yıldırım'ın Silivri'ye Gönderilmesini Ben Engelledim' Demiş

Son Dakika Spor Erdoğan, 'Yıldırım'ın Silivri'ye Gönderilmesini Ben Engelledim' Demiş - Son Dakika Spor


Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü