"Erdöse" Projesi Pilot Köylerde Uygulanıyor - Son Dakika

"Erdöse" Projesi Pilot Köylerde Uygulanıyor

26.11.2012 11:23

Çekerek ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan Ergenlik Dönemi Sağlık ve Dini Eğitim (ERDÖSE) projesi, pilot köylerde uygulanmaya başlandı.

Çekerek ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan Ergenlik Dönemi Sağlık ve Dini Eğitim (ERDÖSE) projesi, pilot köylerde uygulanmaya başlandı.

Merkez Müdürü Ferahmiz Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projeyle 12-25 yaş grubu gençlerin bilgilendirilmesini amaçladıklarını belirtti.

Kayalar, Gökdere, Kalederesi, Karahacılı, Fakıdağı ve Koyunculu köyleri ile Bazlambaç, Beyyurdu, Özükavak ve Bayındırhüyük beldelerinin pilot seçildiğini ve gençlere yönelik eğitime başlandığını bildiren Ceylan, şunları kaydetti:

"Bir milletin geleceği olan gençlerimizin bilgilendirilmesi, sağlam bir nesil, sağlam bir toplum oluşturulması, hepimizin görevi. Bu yaş grubu geçlerimiz, fizyolojik değişikliklerden dolayı bazı sorunlar yaşamakta. Bunun korkulacak bir durum olmadığı, yaradılışın gereği olduğu hem sağlık hem dini açıdan anlatılıyor. Bazı konularda bilgilendirilen gençlerimize psikolojik destek de veriliyor."

Muhabir: Eyüp Yıldız/ Özcan Güney

Yayıncı: Mustafa Yıldız - YOZGAT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Erdöse' Projesi Pilot Köylerde Uygulanıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Azerbaycan ordusu 21 köy ve 1 kasabayı işgalden kurtardı TFF Başkanı Nihat Özdemir: Yayın kuruluşla anlaşamadık, ihtarname gönderdik Ermenistan Dağlık Karabağ'da PKK'lı teröristleri ön safta kullanıyor Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi