Ereğli'de 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı - Son Dakika

Ereğli'de 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı

05.09.2018 15:08
Ereğli'de 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı, System.String[]

Ereğli Belediyesi tarafından organize edilen 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Ereğli Belediyesi tarafından organize edilen 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Fuarda konuşan Ereğli Ticaret Borsası Başkanı Zekeriya Ünlü, Ereğli'nin bir tarım şehri olduğunu belirtti.

Tarımsal teknolojide çok ileriye ulaşıldığını ifade eden Ünlü "Türk milleti olarak birlik ve beraberlik içerisinde oldukça, çalıştıkça, ürettikçe dış güçler bize hiçbir şey yapamaz." dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven de Ereğli'nin hem nüfus hem de tarımsal potansiyel anlamında ülkenin en başta gelen ilçelerinden biri olduğunu kaydetti.

İlçenin her geçen gün adını daha fazla duyurduğunu belirten Özgüven, şöyle konuştu:

"Bu tür organizasyonlara herkesin destek vermesi gerekiyor. Burada tarım ve hayvancılık potansiyelinin çok güçlü olduğunu vurguluyoruz. Fuarımız kapalı pazar alanında gerçekleştirilecek. Burayı 4 milyon lira bedelle yeni yaptık. Fuarımıza 80 firma katılıyor. Onun dışında STK'lar, odalar ve kadın girişimciler de organizasyonda yer alıyor. Hemşehrilerimizin motivasyonuyla 4,5 yıldan bu yana Ereğli'ye güzel hizmetler yapıyoruz."

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez de fuarın hayırlı olmasını diledi.

Organizasyon dolayısıyla başta Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven ve emeği geçenlere teşekkür eden Etyemez, şöyle devam etti:

"ABD sadece Türkiye ile dolar üzerinden oynamıyor. Bütün dünyayı kendisine haraca bağlamak için uğraşıyor. Bizimle geçmişte örtülü uğraşıyordu, şimdi açık açık uğraşıyor. Bu terör devleti, haydut devlet, terörün tetikleyicisi ve kaynağıdır. Artık dünya milli paralarla ticareti ön plana çıkarmalıdır. Şunu net ifade edebiliriz ki, bugün Cumhurbaşkanımız bütün dünyayı bu beladan kurtarmak için öncülük ediyor. Biz Cumhurbaşkanımızla gurur duyuyoruz. Tarihte bu mücadeleleri çok yaptık. Bin yıl önce verdiğimiz bu mücadeleyi bugün bu topraklarda yine veriyoruz."

Törende Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından buzağı yarışması gerçekleştirildi. Daha sonra 3. Ereğli Tarım ve Hayvancılık Fuarı, katılımcılar tarafından açıldı.

5-8 Eylül tarihlerini kapsayan fuardaki festival kapsamında ilk gün Mustafa Yıldızdoğan, 6 Eylül'de Mesut Dağlı ve 7 Eylül'de ise Yonca Lodi sahne alacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ereğli'de 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek BionTech CEO'su Şahin'den İngiltere'nin onay verdiği aşıyla ilgili ilk yorum: Son derece titiz çalıştık İndirimli elektrik için son gün 5 Aralık Türk bilim insanları keçi sütünün içindeki bir maddenin koronavirüse karşı etkili olduğunu tespit etti Yürek yakan detay! Koronadan ölmeden 2 saat önce eşinden helallik istemiş Otomobil içerisindeki kadının yüzüne tekme attı! Dehşet anları kamerada Oyuncu Yaşar Alptekin'in eşi Nilgün Altınyay hayatını kaybetti Son Dakika! İngiltere, Pfizer-Biontech ortak çalışmasıyla yapılan koronavirüs aşısının kullanımını onayladı