Ereğli'de Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele Sürüyor - Son Dakika

Ereğli'de Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele Sürüyor

26.11.2012 16:45
Ereğli'de Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele Sürüyor, System.String[]

Ereğli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince, hayvan hastalıklarıyla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor.

Ereğli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince, hayvan hastalıklarıyla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor.

Ekipler tarafından Ereğli'ye bağlı Gökteme köyünde buzağılarda görülen

"Yavru Atma" hastalığı ile mücadele için yapılan Brucella S-19 aşılama çalışmalarını yerinde denetleyen Ereğli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Özgüven, gazetecilere yaptığı açıklamada müdürlük olarak hayvan hastalıkları ile mücadele çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Yavru atma hastalığına karşı Brucella S-19 aşılama çalışmalarının bir çok köy ve beldede devam ettiğini ifade eden Özgüven, müdürlük olarak koruyucu aşılama çalışmalarına büyük önem verdiklerini dile getirdi.

Öte yandan işletme güncellemelerinin yaptırılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Özgüven, hayvan giriş çıkışlarını yaptırmayan işletmelere 593 lira para cezası uygulanacağı kaydetti.

Muhabir: Hasan Hüseyin Alemdar

Yayıncı: Murat Aslan - KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ereğli'de Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele Sürüyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret