Ereğli'de Madencilerin Eylemi Devam Ediyor - Son Dakika

Ereğli'de Madencilerin Eylemi Devam Ediyor

29.08.2014 14:00
Ereğli'de Madencilerin Eylemi Devam Ediyor, System.String[]

Zonguldak Ereğli'deki özel bir maden ocağında 18 işçinin işten çıkartılmasını protesto eden maden işçileri, dün başlattıkları iş durdurma eylemini bugün de sürdürüyor.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesindeki özel bir maden ocağında 18 işçinin işten çıkartılmasını protesto eden maden işçileri, dün başlattıkları iş durdurma eylemini bugün de devam ettiriyor.

Kdz. Ereğli ilçesindeki özel maden ocağında yaklaşık 850 kadar maden işçisinin başlattığı iş durdurma eylemi, bugün de devam ediyor. Maden işçileri, Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) ile anlaşmazlığa düşünce 18 işçiyi işten çıkartan özel maden ocağında dün sabah iş durdurma eylemi başlattı. Maden işçileri dün 08.00, 16.00 ve 24.00 vardiyasının ardından bu gün sabah 08.00 vardiyasında da ocağa inmedi. İşten atılan 18 arkadaşlarının yeniden işe alınmasını talep eden maden işçileri, sorun çözülene kadar maden ocağına inmeyeceklerini bildirdi.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu, iş çıkışlarının maden ocağını işleten Hema Enerji A.Ş. ile TTK arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle meydana geldiğini belirterek, eyleme destek verdiklerini açıkladı. Dün sabah başlayan eylemin bugün de devam ettiğini dile getiren Mutlu, sorunun çözümü için TBMM'de bölge milletvekilleri ile görüşeceklerini söyledi. Mutlu, özel maden ocağında çalışan 15 maden işçisinden oluşan bir heyetle TBMM'de AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan ile görüşüp soruna çözüm arayacaklarını ifade etti. - ZONGULDAK

Ereğli'de Madencilerin Eylemi Devam Ediyor
Ereğli'de Madencilerin Eylemi Devam Ediyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ereğli'de Madencilerin Eylemi Devam Ediyor - Son Dakika


Son Dakika

Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Diagne'nin golüyle Galatasaray, Fatih Terim yönetimindeki 1000. golünü attı Koronavirüs vakalarının yüzde 100 arttığı Antalya'da, 65 yaş üstü ve 20 yaş altının ulaşım kartları kullanıma kapatılıyor Ankara'dan Atina'ya Doğu Akdeniz yanıtı: Hiçbir yaptırım taviz vermemize neden olmayacak Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz