Ereğli'de Sulama Bilincinin Geliştirilmesi Amacıyla Seminer Düzenlenecek - Son Dakika

Ereğli'de Sulama Bilincinin Geliştirilmesi Amacıyla Seminer Düzenlenecek

12.01.2012 14:20
Ereğli'de Sulama Bilincinin Geliştirilmesi Amacıyla Seminer Düzenlenecek, System.String[]

Ereğli, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven, müdürlük olarak sulama bilincinin geliştirilmesi amacıyla seminer düzenleyeceklerini bildirdi.

Ereğli, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven, müdürlük olarak sulama bilincinin geliştirilmesi amacıyla seminer düzenleyeceklerini bildirdi.

Özgüven, yaptığı açıklamada, Ereğli'de 500 bin dekara yaklaşan ve yüzde 80'i vahşi (salma sulama) yöntemlerle sulanan tarım arazilerinde doğru ve modern sulama sistemlerinin kullanımını yaygınlaştırarak, daha az su kullanıp fazla verim elde etmek amacıyla 19 ve 20 Ocak 2012 tarihlerinde sulama yöntemleri ile ilgili seminerin gerçekleştirileceğini belirtti.

Seminere Sulama Birlikleri personeli, sulama kooperatifleri ve sulama yapan çiftçilerin katılmasını planladıklarını ifade eden Özgüven, Türkiye tarımında kullanılan su kaynaklarının azalması neticesinde, sulama suyu kaynaklarının çok dikkatli ve planlı biçimde kullanılmasının yaşamsal açıdan önemli olduğunu vurguladı.

Eğitim seminerini sulama bilincinin geliştirilmesi amacıyla düzenlediklerini anlatan Özgüven şunları kaydetti:

"Özellikle bölgemiz yarı kurak iklim kuşağında yer almakta. Bu kurak tarım alanlarında bitkilerin yetişme döneminde doğal yağışların yetersiz olması durumunda yüksek verim ve kalite için en uygun yöntemlerle tarımsal sulama yapılması gerekmektedir. Tarımsal sulamada, kısıtlı olan tatlı su kaynaklarını doğru yöntemlerle ve tekniklerle daha az su, enerji ve iş gücü kullanımını sağlayan teknolojilerin uygulamaya konulması ülkemiz bitkisel üretimimizin daha istikrarlı ve sürdürülebilir olması için büyük önem taşımaktadır."

- KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ereğli'de Sulama Bilincinin Geliştirilmesi Amacıyla Seminer Düzenlenecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı