Erfelek Belediye Başkanı Şimşek Açıklaması - Son Dakika

Erfelek Belediye Başkanı Şimşek Açıklaması

19.01.2012 17:01
Erfelek Belediye Başkanı Şimşek Açıklaması, System.String[]

"Erfelek Belediyesi olarak yöresel ürünlerimizin tanıtımı için her türlü katkıyı sağlamak görevimizdir" dedi.

Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek,

"Erfelek Belediyesi olarak yöresel ürünlerimizin tanıtımı için her türlü katkıyı sağlamak görevimizdir" dedi.

Şimşek, yaptığı açıklamada, yöreye has ürünlerin tanıtımının önemli olduğunu belirtti.

Bir süre önce yaptığı Ankara ziyaretinin bir kısmını kestane çikolatasının ve kestane çikolatasıyla ilgili projenin tanıtımı için ayırdığını ifade eden Şimşek, şunları kaydetti:

"Erfelek Belediyesi olarak yöresel ürünlerimizin tanıtımı için her türlü katkıyı sağlamak görevimizdir. Ankara ziyaretlerim sırasında Kültür ve Turizm Bakanlığı'na giderek Bakanlık Müsteşarı Özgür Özaslan'la görüştüm ve kestane çikolatasının tanıtımını yaptım. Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay'a iletilmek üzere kestane çikolatası takdim ettim. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nı ziyaret ettim. Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Müsteşar Yardımcısı Mahir Küçük'e kestane çikolatası takdim ettim. Projeye kredi desteği konusunda bilgi almak üzere Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda yetkililerle görüştüm. Mecliste ilimizi temsil eden Sinop Milletvekili Engin Altay ve Mehmet Ersoy ile görüştüm ve desteklerini istedim."

Projenin, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli, üreticiye katkı sağlayacak, ilçede istihdam yaratacak ve meşhur kuzu kestanesini hak ettiği yere ulaştıracak bir proje olduğunu aktaran Şimşek, projenin gerçekleşmesi ve tanıtımı için belediye olarak çalışmalar yapacaklarını söyledi.

- SİNOP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Erfelek Belediye Başkanı Şimşek Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 20'ye, yaralı sayısı 786'ya yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak Mustafa Kılıç isimli sosyal medya kullanıcısı, İzmir depremini 15 saat önceden haber verdi