Son Dakika Haberleri: Ergani'de Aşırı Yağış Sele Neden Oldu, Dicle'deki Balıklar İlçe Merkezine Kadar Geldi

Ergani'de Aşırı Yağış Sele Neden Oldu, Dicle'deki Balıklar İlçe Merkezine Kadar Geldi

6 ay önce

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde aralıklarla devam eden sağanak yağış sele neden oldu. Dicle Nehri'ndeki balıklar taşkın nedeniyle ilçe merkezine kadar geldi.

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde bugün aralıklarla devam eden sağanak yağış sele neden oldu. Sokak ve caddelerin su altında kaldığı selde vatandaşlar zor anlar yaşarken, İlçe Halk Kütüphanesi zarar gördü.

BALIKLAR İLÇE MERKEZİNE KADAR GELDİ

Öte yandan Dicle Nehri'ndeki balıklar yağış nedeniyle oluşan taşkının etkisiyle ilçe merkezine kadar geldiği iddia edildi.

KANALİZASYONLAR TAŞTI

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde bugün etkili olan sağanak yağış sonrası su taşkınları yaşandı. Yağmur tahliye sisteminin yetersiz kaldığı yağışlar sonrası kanalizasyonlar taştı. Taşan sular caddelere dolunca vatandaşlar da olumsuz yönde etkilendi. Çoğu cadde ve sokağa çıkmak imkansız hale gelirken birçok evi su bastı.

KÜTÜPHANEYİ SU BASTI

Taşan suların olumsuz etkilediği yerlerden biri de İlçe Halk Kütüphanesi oldu. Sel suları altında kalan kütüphanenin önünde bulunan parke taşları yerinden sökülürken, suların dolduğu kütüphane binasında da kitap ve eşyalar su altında kaldı. Birçok kitap sular nedeniyle zarar gördü. Kütüphanede kitap ve eşyaları kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Tahminini Düşürdü! İşte Açıklanan Rakamlar Yol Kenarında Baygın Bulunan Suriyeli Kızların, Otomobilden Atladıkları Ortaya Çıktı

Son Dakika! Hükümetten Akdeniz'de Türk Gemisini Taciz Eden Yunanistan'a Sert Tepki: Uzak Dursun